Sport.pl

Widzew zagra z Lechią Gdańsk bez Mariusza Rybickiego

W kadrze Widzewa na piątkowy mecz z Lechią nie będzie Mariusza Rybickiego. Młody napastnik doznał kontuzji w meczu młodzieżowej reprezentacji
Rybicki to podstawowy piłkarz łódzkiej drużyny i jeden z wyróżniających się graczy. W tym sezonie 19-latek zdobył dwa gole i prezentuje się naprawdę dobrze. Zauważył to także Stefan Majewski, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, i powołał Rybickiego na towarzyski mecz z Bośnią i Hercegowiną. Widzewiak, a także jego kolega z drużyny Sebastian Duda, zagrali w środowym meczu po 45 minut.

Niestety, rywale nie oszczędzali Rybickiego i do Polski wrócił bardzo poobijany. Do tego stopnia, że trener Radosław Mroczkowski zdecydował, że nie weźmie go do kadry na mecz z Lechią. - Jest duże ryzyko, że coś gorszego mogłoby się wydarzyć - argumentuje Mroczkowski. - Nie chcę ryzykować jego zdrowiem. Po prostu nie jest w 100. proc. gotowy.

Może gdyby mecz nie był zaplanowany na piątek, tylko np. na niedzielę, to decyzja trenera Widzewa byłaby inna. Urazy Rybickiego nie są bowiem poważne. Po prostu piłkarz potrzebuje kilku dni, by dojść do pełnej sprawności. Na Legię Warszawa w następnej kolejce powinien być już gotowy.

Na szczęście nic nie dolega Dudzie i on do Gdańska jedzie.

Więcej o: