Oświadczenie Widzewa po oddaleniu skargi Hellmicha: Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą pamiętać o zapewnieniach prezydenta

- Dziś na pewno pojawią się głosy ze strony miasta, że zrobiło ono wszystko, by stadion powstał, a wina za niepowodzenie inwestycji będzie przerzucana na klub - napisali szefowie Widzewa Łódź w specjalnie wydanym oświadczeniu.
W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę Hellmicha, który był zainteresowany budową stadionu Widzewa. Decyzja sądu sprawiła, że lobbowane przez magistrat partnerstwo publiczno-prywatne zakończyło się fiaskiem i do zakończenia inwestycji w 2015 r. na pewno nie dojdzie (szczegóły tutaj).

Kilka dni po decyzji sądu szefowie Widzewa postanowili wydać oświadczenie. Oto jego treść:

"Czwartkowa decyzja związana z odrzuceniem odwołania złożonego przez firmę Hellmich Inwestycje Polska za pośrednictwem Urzędu Miasta Łodzi przez Wojewódzki Sąd Administracyjny powoduje, iż Widzew nie będzie miał w najbliższym czasie nowoczesnego stadionu. Niewątpliwie zakończenie postępowania w ramach PPP zahamuje rozwój zasłużonego dla polskiej piłki klubu i sprawi, że jako jeden z nielicznych występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej nie będzie on posiadał nowoczesnego obiektu. Dziwi nas, że miasto nie wykazało maksymalnej determinacji, by z sukcesem zrealizować inwestycję. Dziś na pewno pojawią się głosy ze strony miasta, że zrobiło ono wszystko, by stadion powstał, a wina za niepowodzenie inwestycji będzie przerzucana na klub. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Łodzi będą pamiętać o zapewnieniach prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, że stadion na Widzewie powstanie.

Oczekujemy, że w najbliższym czasie władze miasta przedstawią zarówno klubowi, jak i wszystkim łodzianom alternatywne rozwiązania związane z budową nowego stadionu przy al. Piłsudskiego, bo w obecnej sytuacji przy takiej infrastrukturze nie ma możliwości, by skutecznie rywalizować z innymi klubami, które w odróżnieniu od Łodzi są mocno wspierane przez swoje miasta.

Jednym z elementów przygotowań do budowy nowego obiektu musi być jak najszybsze przejęcie stadionu Widzewa przez MOSiR, tak by nie było przeszkód do realizacji inwestycji przy al. Piłsudskiego. Mamy nadzieję, że miasto dołoży wszelkich starań, aby zakończyć ten proces jak najszybciej, by nie było żadnych domniemanych przeszkód w budowie stadionu na przyszłość.

Zarząd RTS Widzew Łódź SA"