Ekstraklasa. Trzech z pięciu najmłodszych strzelców z Widzewa Łódź

W piątce najmłodszych strzelców gola w ekstraklasie w tym sezonie znajduje się aż trzech piłkarzy Widzewa Łódź.
Ekstraklasa SA opublikowała statystyczne podsumowanie rundy jesiennej. Wśród nich jest kilka ciekawostek związanych z Widzewem Łódź. Dla przykładu Princewill Okachi jest jednym z 12 piłkarzy, którzy jesienią rozegrali komplet 1350 minut, a zdobyta w 52. sekundzie bramka Rafała Boguskiego z Wisły Kraków jest drugą najszybciej strzeloną.

Zdecydowanie najciekawsza statystyka dotyczy jednak najmłodszych strzelców. W "Top 5" znajduje się bowiem aż trzech zawodników Widzewa. Na piątym miejscu jest Alex Bruno, który zdobywając zwycięskiego gola w meczu z GKS Bełchatów, miał 18 lat, 10 miesięcy i 25 dni. O dwa miesiące młodszy był Krystian Nowak, a w momencie zdobywania gola w ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała miał 18 lat, 8 miesięcy i 8 dni. Najmłodszym z widzewiaków był Mariusz Stępiński, który pierwsze z trzech trafień w tym sezonie zaliczył w wieku 17 lat, 4 miesięcy i 12 dni. Jedynym piłkarzem, który w dniu zdobyciu bramki był młodszy, jest Kacper Łazaj z Lechii Gdańsk.

Warto przy tym podkreślić, że w Widzewie jest także czwarty nastolatek, który w tym sezonie trafił do bramki. To Mariusz Rybicki, który podobnie jak Alex Bruno zaliczył dwa trafienia. Łącznie jesienią bramki dla Widzewa zdobywało ośmiu zawodników, z czego aż połowę stanowili gracze poniżej 20. roku życia.