Znamy rywali Widzewa Łódź w turnieju w Hiszpanii. M.in. FC Kopenhaga, Molde FK... 80 tys. euro w puli nagród!

Pod koniec stycznia piłkarze Widzewa Łódź wezmą udział w czwartej edycji turnieju Copa del Sol, który zostanie rozegrany w hiszpańskiej Murcii i La Mandze.
W imprezie wystąpi 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Piłkarze Widzewa trafili do "niebieskiej" razem z: FC Kopenhagą (Dania), Molde FK, Tromso IL (Szwecja), FC Vaslui (Rumunia). Szósty zespół wkrótce ma być ogłoszony.

Znacznie bardziej atrakcyjne drużyny znalazły się w grupie "czerwonej": Szachtar Donieck (Ukraina), CSKA Moskwa (Rosja), Stromsgodset IF, Rosenborg Trondheim (Norwegia), IFK Goteborg (Szwecja), Olimpija Ljubljana (Słowenia). - Wszystko wskazuje na to, że wystąpimy w tym turnieju. Na razie jednak nie podajemy pełnego planu okresu przygotowawczego. Nie wszystkie umowy zostały jeszcze podpisane, dlatego wstrzymujemy się z oficjalnym ogłoszeniem szczegółowego planu zimowych obozów. Przede wszystkim musimy dograć wiele spraw pod względem logistycznym. W stu proc. wszystko potwierdzimy w tygodniu, kiedy będziemy mieli komplet przygotowanych dokumentów - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa.

Turniej na południowym wybrzeżu Hiszpanii, w którym pula nagród wynosi 80 tys. euro, potrwa od 23 stycznia do 2 lutego. Zwycięzcy swoich grup spotkają się w finale.