Piłkarze Widzewa odwiedzili przedszkola, szkoły i domy dziecka

Zaraz po zakończeniu rundy jesiennej w ramach akcji mikołajkowych piłkarze z al. Piłsudskiego spotykali się z sympatykami klubu z przedszkoli, szkół oraz domów dziecka. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło około pięciuset fanów łódzkiego klubu.
Piłkarze Widzewa odwiedzili w grudniu Oddział Pediatryczny Szpitala im. M. Kopernika, Dom Dziecka nr 4 oraz jedną z jego grup usamodzielnienia, Przedszkola Miejskie nr 153 oraz 185, Szkoły Podstawowe nr 113 oraz 114, a także Publiczne Gimnazja w Błaszkach i Kalinowej. Z dziećmi i młodzieżą spotkali się Marcin Kaczmarek, Radosław Bartoszewicz, Krystian Nowak, Adrian Pietrowski, Jakub Kowalski, Sebastian Radzio, Mariusz Stępiński, Sebastian Duda, Piotr Mroziński, Veljko Batrović, Adam Banasiak, Bartłomiej Kasprzak oraz asystent trenera przygotowania fizycznego Karol Bortnik. Ponadto w rundzie jesiennej Radosław Bartoszewicz i Adrian Pietrowski gościli w łódzkim Przedszkolu "Galileo".

- Zainteresowanie szkół z Łodzi i naszego regionu spotkaniami z zawodnikami Widzewa jest bardzo duże. Staramy się w ramach możliwości odwiedzać każde miejsce, z którego otrzymujemy zaproszenie. Na spotkaniach nasi zawodnicy opowiadają kibicom o klubie, zasadach fair play, bezpieczeństwie na stadionach czy też sportowym trybie życia - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa. - W rundzie jesiennej obecnego sezonu odwiedziliśmy dziesięć placówek. Natomiast w całym 2012 roku zawodnicy i trenerzy uczestniczyli w blisko trzydziestu takich akcjach. Kolejne w rundzie wiosennej. Chętnie włączamy się także we wszelkie akcje charytatywne. Jak co roku będziemy również wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.