Rafał Walczak nowym prezesem Widzewa, Witold Skrzydlewski w radzie nadzorczej

Witold Skrzydlewski

Witold Skrzydlewski (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Widzew wydał komunikat, w którym poinformował o zmianach w radzie nadzorczej i zarządzie RTS Widzew SA
Oto treść komunikatu:

"Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy wybrano nowe władze RTS Widzew Łódź S.A. Nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej RTS Widzew Łódź S.A. został Wojciech Borkowski. Na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Rafał Walczak, który zastąpił Monikę Miłkowską-Bruczko, która była oddelegowana na to stanowisko z ramienia Rady Nadzorczej i pełniła funkcję do 4 grudnia 2012 roku. Rada Nadzorcza oraz Zarząd będą liczyć odpowiednio po pięciu członków.

Do Rady Nadzorczej weszli także Monika Miłkowska-Bruczko, która będzie pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej, łódzki przedsiębiorca Witold Skrzydlewski, Artur Gabor oraz Tomasz Gaszyński.

- Rekomendowałem do Rady Nadzorczej ludzi z łódzkiego biznesu, a przede wszystkim sympatyków naszego klubu. Zarówno Witold Skrzydlewski, jak i Wojciech Borkowski od lat wspierają zarówno Widzew, jak i łódzki sport. Mam nadzieję, że takich osób będzie z łódzkiego środowiska biznesowego więcej. Widzew to przecież łódzki klub. Do tego grona dołączają osoby, których obecność również może pomóc klubowi. Wszyscy posiadają odpowiednie doświadczenie w działalności biznesowej - mówi Sylwester Cacek, akcjonariusz spółki.

Zmiany nastąpiły również w Zarządzie Spółki. Nowym Prezesem Zarządu został Rafał Walczak. Do Zarządu weszli ponadto, jako wiceprezes Paweł Młynarczyk, a także Agata Gensieniec, Michał Kulesza oraz Michał S. Wlaźlik.

- Po trzech miesiącach pracy na stanowisku prezesa przygotowałam raport dla Rady Nadzorczej i właściciela z analizą bieżącej sytuacji klubu i szansami rozwoju. Zgodnie z moją oceną działania podejmowane obecnie przez klub dają szansę odzyskania stabilizacji finansowej Spółki. Aby jednak realizować strategię rozwoju klubu, niezbędne jest wprowadzenie pewnych zmian w zarządzaniu Spółką oraz wyposażenie klubu w narzędzia umożliwiające mu generowanie przychodów na istotnie wyższym poziomie niż obecnie. Mam na myśli przede wszystkim skuteczne doprowadzenie do realizacji inwestycji na naszym obiekcie w ramach PPP, co pozwoli nam konkurować z innymi klubami. W konsekwencji pozytywnej oceny obecnych działań podejmowanych przez kluczowe osoby w klubie rekomendowałam właścicielowi utworzenie zarządu z grona obecnych pracowników klubu. Są oni od lat związani z klubem i świetnie rozumieją realia, w jakich obecnie funkcjonujemy. Jednocześnie rekomendowałam powołanie na prezesa osoby z zewnątrz, z bogatym doświadczeniem w obszarze zarządzania. Stanowisko prezesa zarządu obejmie pan Rafał Walczak. Jest to osoba znana w środowisku biznesowym. Liczymy, że dzięki jego pracy uda się zachęcić firmy nie tylko z naszego regionu do współpracy z klubem - powiedziała Monika Miłkowska-Bruczko, wiceprzewodnicząca RN.

- Przed przyjściem do spółki zapoznałem się z jej obecną sytuacją. Nie jest to łatwy okres, bo sytuacja gospodarcza na rynku jest trudna. Nie poddajemy się jednak i będziemy szukać partnerów do współpracy z naszym klubem. Liczę również na wsparcie ze strony miasta. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zachęcić kolejne firmy, by zaangażowały się w nasz klub. Priorytetem jest również budowa nowego stadionu Widzewa - powiedział Rafał Walczak, prezes zarządu.

Zarząd RTS Widzew Łódź S.A.

Rafał Walczak - Prezes Zarządu RTS Widzew Łódź S.A. - Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania i marketingu. Pracował na stanowiskach kierowniczych w wielu firmach zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, gdzie odpowiedzialny był m.in. za planowanie, nadzór i koordynację działów firmy oraz wprowadzanie na rynek nowych technologii. Przez ostatnie dwa lata współpracował z Dell Polska.

Paweł Młynarczyk - Wiceprezes Zarządu - Pracę w Widzewie rozpoczynał w Stowarzyszeniu Widzew Łódź w 2004 roku. Wcześniej związany z Biurem Biegłych Rewidentów w Łodzi jako asystent biegłego rewidenta. Wiceprezes Zarządu RTS Widzew Łódź SA w latach 2008-2012. W Widzewie zajmował się m.in. nadzorem nad sporządzaniem dokumentacji finansowej, organizacją imprez masowych oraz administracją Spółki. Odpowiedzialny również za współpracę z administracją publiczną, bezpieczeństwo, współpracę w zakresie aplikacji i realizacji projektów unijnych oraz proces licencyjny PZPN. Ukończył kursy w zakresie zarządzania projektami. Zna język angielski. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Agata Gensieniec - Członek Zarządu - W Widzewie od 2008 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości i finansów. Ostatnio pełniła funkcję dyrektora finansowego spółki. Do jej obowiązków należy m.in. przygotowanie dokumentacji finansowej oraz procesu systemu licencyjnego PZPN. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Michał Kulesza - Członek Zarządu - W Widzewie od 2004 roku. Dotychczasowy rzecznik prasowy klubu RTS Widzew Łódź. Początkowo działał w Stowarzyszeniu Widzew Łódź w pionie marketingu, gdzie zbudował od podstaw projekt Hospitality, a także odpowiadał za kluczowych sponsorów klubu, a następnie w Klubie Sportowym Widzew Łódź SA, w którym wdrażał politykę komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej. Jest szefem Biura Prasowego. Do jego obowiązków należy m.in. kontakt z dziennikarzami z mediów lokalnych i ogólnopolskich, a także koordynacja działań związanych z komunikacją wewnętrzną w klubie.

Michał S. Wlaźlik - Członek Zarządu - W Widzewie od 2010 r. Brał udział w tworzeniu nowej koncepcji działalności klubu w zakresie organizacji sportu. W latach 2011-2012 ściśle współpracował ze sztabami szkoleniowymi I drużyny i MESA. Budował sieć kontaktów mających na celu pozyskiwanie wartościowych zawodników. Wspólnie z trenerami wprowadzał nową politykę transferową. Odpowiada za negocjację kontraktów z zawodnikami i menedżerami. W 2012 roku wraz z trenerem Radosławem Mroczkowskim wdrożył wspólnie opracowaną nową koncepcję działania Departamentu Sportu. W rundzie jesiennej sezonu 2012/13 oddelegowany na stanowisko kierownika I drużyny w celu lepszego poznania mechanizmu zarządzania Klubu Sportowego. Zna język angielski i niemiecki.

Komentarze (8)
Rafał Walczak nowym prezesem Widzewa, Witold Skrzydlewski w radzie nadzorczej
Zaloguj się
 • zenonlajbzego

  Oceniono 67 razy 47

  kossaga, ajzyk i inni "błyszczący inteligencją" w tematach o Widzewie są zwykłymi trollami internetowymi o specjalności anty Widzew. Jakakolwiek polemika z tymi osobami nie ma najmniejszego sensu. Czemu moderatorzy forum Gazety nie reagują?

 • wojcikmarcin

  Oceniono 69 razy 45

  Od trupów to jesteście ekspertami...
  "To właśnie dlatego Krzysztof Wingert, który chce zostać większościowym udziałowcem ŁKS, zarządził audyt, by dokładnie poznać zadłużenie spółki. Działacze klubu pewnie sami nawet nie wiedzą, ile takich trupów kryje się jeszcze po szafach."

  p.s. Pierwszy komentarz pod informacja o Widzewie od kogo? Wy to jednak nie możecie żyć bez nas :)

 • kossaga

  Oceniono 22 razy -14

  :( :(
  poważna sprawa, czuć trupa !!
  Wiktor skoro wchodzisz w ten interes, kiedy koniec tego czerwonego padalca?!!
  huraaaaaa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX