Dwa sobotnie sparingi Widzewa. Testy dla Denisa Kramara i Dino Gavricia

Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej piłkarze Widzewa rozegrają dwa sparingi - jedna grupa zmierzy się z Cracovią, druga z LKS-em Kwiatkowice.
W tym pierwszym - w Częstochowie - zagrać ma m.in. Denis Kramar, 22-letni obrońca ze Słowenii, który w środę pojawił się przy al. Piłsudskiego. Za sobą ma badania i kilka treningów z łódzką drużyną. Zawodnik klubu Mura 05 Murska Sobota na razie zbiera dobre recenzje od trenerów Widzewa, ale sparing z Cracovią będzie dla niego pierwszym poważnym testem. - Chcemy sprawdzić go w boju, zobaczyć, jak będzie współpracował z naszymi obrońcami - mówi trener Radosław Mroczkowski.

Łódzka drużyna cały czas potrzebuje lewonożnego obrońcy. W kadrze nie ma takiego gracza od lata, kiedy z Widzewem rozstał się Dudu. Jesienią z konieczności po lewej stronie defensywy grać musiał prawonożny Jakub Bartkowski. Teraz konkurencja wzrośnie, bo jest właściwie przesądzone, że umowę z łódzkim klubem podpisze Dino Gavrić.

W sobotę Chorwat zagra w drugim sparingu Widzewa, na ChKS z czwartoligowcem z Kwiatkowic. Trenerzy podzielili piłkarzy na dwie grupy i ta teoretycznie silniejsza zmierzy się z Cracovią. Gavrić zostanie w Łodzi, bo szkoleniowcy łódzkiej drużyny chcą, by i on, i Kramar zagrali po lewej stronie obrony po 90 min.

W meczu z czwartoligowcem powinni też wystąpić Michał Jonczyk i Princewill Okachi. Obaj cały czas nadrabiają treningowe zaległości. Dla obu będą to pierwsze występy w tym roku.

To będą ósmy i dziewiąty mecze kontrolne widzewiaków w tym roku. Do tej pory pokonali w Łodzi Tura Turek (2:1), a w Uniejowie wygrali z Calisią (2:0) i zremisowali z Sandecją Nowy Sącz (2:2). Podczas zgrupowania w Hiszpanii, w ramach turnieju Copa del Sol, zespół trenera Radosława Mroczkowskiego pokonał Molde FK (3:1), FC Kopenhaga (1:1, 8:7 w rzutach karnych) oraz Tromso IL (2:1), a w finale przegrał z Szachtarem Donieck (1:2).