Widzew Łódź pogodził się ze swoim klubem kibica. Fani spod zegara zapowiadają powrót na stadion

Grupa kibiców Widzewa, która na znak protestu jesienią nie przychodziła na mecze, porozumiała się z władzami klubu
Fani obrazili się na władze Widzewa za to, że pod koniec rundy wiosennej poprzedniego sezonu nałożyły na nich zakazy stadionowe i kary za zapalenie rac podczas meczów.Sprawa swój początek miała w kwietniu , gdy łódzka drużyna grała na swoim stadionie z Legią Warszawa. Klub nie zgodził się wtedy, by kibice zaprezentowali przygotowaną przez siebie oprawę (nawiązującą do aresztowań innych kibiców). Fani spod zegara jednak nie posłuchali i jej część pokazali. Do tego zapalili race. I właśnie wtedy posypały się pierwsze kary od klubu. Kolejne po ostatnim meczu sezonu z Lechem Poznań, gdy kibice znów zapalili zabronione na stadionie race.

Widzew postanowił ściągnąć pieniądze z kibiców, którzy złamali regulamin. Efektem był trwający przez połowę obecnych rozgrywek bojkot meczów. Sektor pod zegarem był praktycznie pusty, nie było też zorganizowanego dopingu. Frekwencja na trybunach spadła o kilka tysięcy.

Półtora tygodnia przed rozpoczęciem rundy wiosennej obie strony - czyli szefowie Widzewa i jego kibice - doszły do porozumienia. Oto oświadczenie na stronie klubu:

"Klub RTS Widzew Łódź oraz jego Kibice pragną poinformować, że doszło do parafowania porozumienia, którego celem jest unormowanie wzajemnych stosunków. Podpisane porozumienie jest jednocześnie przejawem chęci powrotu do niepowtarzalnej atmosfery na trybunach stadionu Widzewa Łódź oraz zapewnienia wysokiej frekwencji na meczach naszej drużyny. Wyjaśnionych i unormowanych zostało wiele kwestii spornych, w tym w szczególności współpraca z grupą Ultras. Przyjęte ustalenia obowiązywać będą do końca rundy wiosennej sezonu 2012/2013 i mogą zostać przedłużone na kolejny sezon.

W związku z zawartym porozumieniem Klub zmienia swoją politykę współpracy z Kibicami. Dotychczas realizowany model kontaktów nieprzynoszący zadowalających obie strony efektów i budzący wiele napięć zostanie zmieniony, a w kontaktach Kibiców z Klubem, kierownika ds. bezpieczeństwa, zastąpi koordynator ds. kibiców. Zawarte porozumienie normuje relacje na linii Klub - Kibice, zawiera wiele udogodnień dla Kibiców, z jednoczesnym wzięciem przez nich pełnej odpowiedzialności za tą działalność.

Niech zawarte porozumienie zmobilizuje wszystkich Widzewiaków! Działając razem udowodnijmy, że hasło "Stadion dla Widzewa Tylko na Widzewie" jest głosem szerokiej rzeszy ludzi, których zwyczajnie nie można lekceważyć. Niech obecność na stadionie i wsparcie głośnym dopingiem naszych piłkarzy stanie się znów znakiem firmowym nas wszystkich".