Kolejny wygrany sparing piłkarzy Widzewa Łódź. Niezła forma na tydzień przed startem rundy wiosennej

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej ekstraklasy piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Olimpią Grudziądz 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Sebastian Dudek.
W spotkaniu rozegranym w Uniejowie drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego od początku meczu miała zdecydowaną przewagą. W pierwszej połowie widzewiacy stworzyli sobie pięć stuprocentowych okazji. Znakomitych szans do strzelenia gola nie wykorzystali m.in. Mariusz Stępiński i Krystian Nowak. W 19. min łodzianie wyszli na prowadzenie po świetnym uderzeniu z 20 metrów w wykonaniu Sebastiana Dudka.

Widzew dominował w każdym elemencie. Długo utrzymywał się przy piłce i wymieniał wiele podań na połowie rywali. Brakowało tylko jednego, czyli lepszej skuteczności.

Niestety, po przerwie mecz zrobił się bardzo ostry. Piłkarzom Olimpii zaczęły puszczać nerwy i niemal przez całą drugą połowę w chamski sposób wyzywali sędziów. W końcówce meczu za obraźliwe okrzyki w kierunku arbitrów z boiska został wyrzucony Piotr Ruszkul. Drużyna z Grudziądza miała kilka okazji, aby doprowadzić do remisu. Jednej z nich nie wykorzystał Mariusz Kryszak, który strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek.

Za tydzień w sobotę drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu o godz. 15.45.

Widzew - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

Gol: Dudek (19.)

Widzew: Dragojević (60. Krakowiak) - Broź (63. Płotka), Abbes, Phibel, Gavrić (46. Kramar) - Alex (69. Jonczyk), Bartoszewicz (69. Kasprzak), Nowak (46. Batrović), Dudek (46. Rybicki), Pawłowski (46. Kaczmarek), Stępiński (53. Ben Dhifallah)