Przegrali tylko z Szachtarem, czyli podsumowanie sparingów Widzewa Łódź

Sobotni sparing z Olimpią Grudziądz był dla Widzewa Łódź ostatnim w trakcie okresu przygotowawczego. Kto był najskuteczniejszym zawodnikiem łódzkiej drużyny? I który z graczy spędził na boisku najwięcej minut?
W sobotę podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali w Uniejowie Olimpię Grudziądz 1:0. Był to dla nich 10. i zarazem ostatni sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. W ich trakcie widzewiacy rozegrali dziesięć spotkań. Wygrali aż sześć z nich, a trzy zakończyły się remisem (nie licząc rzutów karnych w meczu z FC Kopenhagą). Jedynym zespołem, który zdołał pokonać Widzew tej zimy, był Szachtar Donieck. Ukraińcy, którzy rywalizują z Borussią Dortmund w 1/8 Ligi Mistrzów, dokonali tego podczas hiszpańskiego turnieju Copa del Sol, gdzie zagrali z łodzianami w finale.

We wszystkich sparingach zagrało łącznie 38 piłkarzy, w tym m.in. sześciu testowanych, sześciu z Młodej Ekstraklasy i trzech, których wiosną w Widzewie już nie zobaczymy. Najwięcej minut rozegrał Thomas Phibel, który spędził na boisku 645 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Milosz Dragojević (623 minuty), a trzeci Sebastian Dudek (554).

W trakcie sparingów widzewiacy stracili 10 goli i zdobyli 17. Na listę strzelców wpisało się dziewięciu graczy, a najczęściej: Veljko Batrović, Sebastian Dudek i Mariusz Stępiński, którzy zdobyli po trzy gole.

Podsumowanie zimowych sparingów Widzewa Łódź:

Widzew Łódź - Tur Turek 2:1 (Ben Dhifallah, Dudek)

Widzew Łódź - Calisa Kalisz 2:0 (Batrović 2)

Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Rybicki, Ben Dhifallah)

Widzew Łódź- Molde FK 3:1 (M. Stępiński, Nowak, Kaczmarek), Copa del Sol

Widzew Łódź - FK Kopenhaga 1:1, k. 8:7 (M. Stępiński), Copa del Sol

Widzew Łódź - Tromso IL 2:1 (Dudek, Rybicki), Copa del Sol

Widzew Łódź - Szachtar Donieck 1:2 (Pawłowski), finał Copa del Sol

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:1 (M. Stępiński, Bruno)

Widzew Łódź - LZS Kwiatkowice 1:1 (Batrović), skład z zawodnikami ME

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 1:0 (Dudek)