Marcin Robak pisze na Facebooku do kibiców Widzewa Łódź: "Chciałem wrócić, strzelać dla Was gole, ale..."

Marcin Robak, który w środę podpisał 2,5-letni kontrakt z Piastem Gliwice, na swoim Facebooku napisał wiadomość do kibiców Widzewa Łódź.
Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że po ponad dwóch latach Robak wróci do drużyny z al. Piłsudskiego. Najpierw 30-letni napastnik w rozmowie z Łódź.sport.pl podkreślał, że chciałby znowu występować w Widzewie, a później doszło do konkretnych rozmów. Niestety, okazało się, że w klubie nie ma pieniędzy na sfinansowanie choćby trzymiesięcznego kontraktu. - Nie byliśmy w stanie zagwarantować Marcinowi pensji do czerwca. W budżecie nie mamy tych pieniędzy, a nie udało się ich znaleźć gdzie indziej. Oczywiście moglibyśmy podpisać z Marcinem kontrakt, tyle że mogłoby dojść do sytuacji, że nie wystarczyłoby na pensję dla niego. To chyba nie byłoby uczciwe? - mówił Michał Kulesza, rzecznik prasowy klubu z al. Piłsudskiego.

Robak nie mógł dłużej czekać w niepewności i ostatecznie związał się 2,5-letnią umową z Piastem Gliwice, który jest w tabeli wyżej od Widzewa, na siódmym miejscu.

W czwartek Robak na swoim Facebooku napisał wiadomość do łódzkich fanów: "Witam kibiców WIDZEWA. Chciałem do Was wrócić i znów zdobywać bramki, dawać radość. Cały czas czekałem na ruchy Widzewa, ale nie mogli mi nic zagwarantować. Postanowiłem podpisać umowę z Piastem. Z miłą chęcią pojawię się na Piłsudskiego, ale niestety, już w innych barwach. Pozostały mi tylko wspaniałe wspomnienia. Będę często do nich wracał :)".