Widzew Łódź złożył wniosek licencyjny na grę w ekstraklasie

We wtorek Widzew Łódź wysłał do PZPN dokumenty w sprawie przyznania klubowi z al. Piłsudskiego licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2013/2014.
Wtorek był ostatnim dniem składania wniosków. - Wysłaliśmy do PZPN pełną dokumentację, którą stworzyliśmy na podstawie wytycznych licencyjnych. Teraz pozostaje nam czekać na jej weryfikację. Komisja powinna zakończyć ocenianie wniosków za około półtora miesiąca, więc myślę, że w okolicach połowy maja poznamy jej decyzje - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa i członek zarządu klubu z al. Piłsudskiego.

Czy w związku z tym, że w Widzewie wprowadzona jest upadłość układowa, w klubie powinni martwić się o licencję? Tego Kulesza komentować nie chce. - Złożyliśmy wniosek zgodnie z wytycznymi i czekamy na decyzję. Dopóki jej nie poznamy, nie ma sensu niczego komentować - tłumaczy.

Przypomnijmy, że Widzew miał problemy z uzyskaniem licencji na obecny sezon. W maju 2012 r. komisja licencyjna PZPN z powodu długów nie przyznała klubowi prawa do gry w ekstraklasie, a Widzew otrzymał licencję dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu odwołania przez Komisję Odwoławczą.