Sport.pl

Zdanowska do Cacka: "Napisał Pan, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji! Czy oznacza to, że będzie grał w 3 lidze?"

"Z wielkim niepokojem przeczytałam Pański list. Napisał Pan w nim wprost, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji na grę w przyszłym sezonie! Czy oznacza to ze Widzew będzie grał w 3 lidze?" - pisze w liście do Sylwestra Cacka Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
We wtorek prezydent Zdanowska ogłosiła oficjalnie, że miasto wybuduje jeden stadion w Łodzi: na Widzewie bądź na Orle. W uczciwość tych intencji nie wierzy jednak szef Widzewa, który w emocjonalnym liście skrytykował prezydent i po raz kolejny wytłumaczył, dlaczego obiekt powinien powstać przy al. Piłsudskiego (szczegóły tutaj). Cacek oskarżył także prezydent m.in. o antagonizowanie kibiców, niesprawiedliwe traktowanie Widzewa i stwierdził, że to miasto będzie winne, jeśli klub nie dostanie licencji na przyszły sezon.

Prezydent Zdanowska dzień później odpowiedziała na pismo szefa Widzewa. Oto pełna treść jej oświadczenia:

"Szanowny Panie,

Z wielkim niepokojem przeczytałam Pański list.

Napisał Pan w nim wprost, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji na grę w przyszłym sezonie! Czy oznacza to ze Widzew będzie grał w 3 lidze? Na to pytanie oczekuje odpowiedzi cała piłkarska Łódź, nie tylko ja i kibice klubu. Rolą szefostwa klubu jest zapewnienie właściwego funkcjonowania organizacyjnego i finansowego. Klub musi płacić piłkarzom. Obserwując ostatnie Pańskie posunięcia można odnieść wrażenie, że szuka Pan pretekstu, żeby wycofać się z Widzewa. Dlatego podczas spotkania chcę jasnej deklaracji, czy los Widzewa nadal leży na Pańskim sercu i czy zapewni Pan klubowi finanse na dalsze funkcjonowanie. Proszę również nie zrzucać na miasto odpowiedzialności za procedurę licencyjną. To rola klubu i PZPN. Pierwsza wyciągnęłam rękę do Widzewa. Jasno przedstawiłam sytuację. W Łodzi musi być stadion na europejskim poziomie, ale jeden stadion. Jest kryzys. Dlatego zaproponowałam kryterium finansowe przy wyborze lokalizacji. Nie rozumiem, po co mielibyśmy się spotykać w piątek, skoro publicznie powiedziałam, że analizy finansowe będą gotowe w poniedziałek. Nie rozumiem też agresji i nerwowości z Pańskiej strony, tym bardziej że przeszliśmy już od deklaracji do konkretnych propozycji. Moja propozycja rozmowy o lokalizacji stadionu piłkarskiego w Łodzi jest dalej aktualna. Zapraszam na spotkanie. Termin możemy ustalić wspólnie, ale myślę że najlepszy byłby wtorek - o godz. 8 rano, kiedy będą już gotowe dokumenty finansowe.

Z poważaniem,

Hanna Zdanowska"

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.

Gdzie powinien powstać stadion miejski?
Więcej o:
Komentarze (47)
Zdanowska do Cacka: "Napisał Pan, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji! Czy oznacza to, że będzie grał w 3 lidze?"
Zaloguj się
 • upi111

  Oceniono 107 razy 81

  To jest odpowiedź?? Nie odniosła się do żadnej kwestii poruszanej w liście, a dodatkowo wyrywa jedno zdanie z kontekstu w sprawie licencji nie odnosząc się do zarzutów z jakich może ona nie zostać przyznana. Dodatkowo jakby nie wiedziała to Widzew uzupełnił dokumenty do wniosku licencyjnego więc chyba jasne jest, że się o nią starają i decyzja o tym leży w gestii PZPN.

 • to_nie_lodz

  Oceniono 77 razy 57

  Z poważaniem, ale to nie jest odpowiedź godna Urzędu Miasta Łodzi !!
  Wstyd ma za Panią i tych Pani politycznych absztyfikantów !!

  cd... Brudne szyki Łódzkiej POlityki

 • costrzebazmienic

  Oceniono 59 razy 49

  "ponoć bardzo martwi się Pani możliwością nieotrzymania licencji przez Widzew (...) rzeczywiście Widzew może być tym zagrożony,(...) z powodu małego zaangażowania miasta" - napisał Cacek
  Na co Zdanowska:
  "Napisał Pan(...) wprost, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji"
  Czytania ze zrozumieniem to chyba uczyli w podstawówce?

 • kuno_von_lichtenstein

  Oceniono 56 razy 44

  A gdzie tu odpowiedzi na konkretne pytania Cacka???

 • louen

  Oceniono 51 razy 39

  "Napisał Pan, że Widzew prawdopodobnie nie dostanie licencji! Czy oznacza to, że będzie grał w 3 lidze?"
  No to ciekawe, bo nic takiego Pan Cacek nie napisał.
  Precyzując napisał, że licencja jest zagrożona (do prawdopodobieństwa nie przyznania licencji wiele brakuje), a zagrożenie owe wynika z działań lub braku działań łódzkich urzędników - którzy razem z Panią Prezydent robili i robią szopkę w sprawach związanymi z gruntami przy Al. Piłsudskiego. Do tego równiez dochodzi niejasna sprawa budowy stadionu dla klubu, który bez nowego obiektu nie ma szans na dalszą rywalizację na najwyższym poziomie...

 • jazz1910

  Oceniono 51 razy 35

  czy to babsko nie umie czytać? władza Łodzi do wymiany!

 • to_nie_lodz

  Oceniono 43 razy 29

  Kryzys POlityki?

 • kibic0509

  Oceniono 51 razy 29

  ....ana zdanowska chce zniszczyć Widzew

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX