"Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie!" - szczegóły manifestacji kibiców pod UMŁ [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]

"Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie" - skandowało około 1,5 tys. kibiców Widzewa, którzy w piątek manifestowali pod urzędem miasta. - To, że tu jesteście, świadczy o tym, że zależy wam bardzo na klubie - przemawiała prezydent Hanna Zdanowska.
Na manifestację fani Widzewa mobilizowali się od kilku tygodni. Do głośnego wyrażenia swojego sprzeciwu skłoniło ich działanie władz Łodzi, które - ich zdaniem - są nieprzychylne budowie nowego stadionu przy al. Piłsudskiego. Zamiast tego mają być zdeterminowane, by zbudować go przy al. Włókniarzy, co dla fanów jest nie do zaakceptowania. Podobnie uważają szefowie Widzewa, w tym najważniejsza osoba w klubie - Sylwester Cacek. Dlatego też razem z około 1,5-tysięczną grupą kibiców był pod urzędem miasta.

Mimo obaw części łodzian o przebieg manifestacji, nie doszło do żadnych poważniejszych ekscesów. Organizatorzy i kibice sami uspokajali pojedyncze osoby, które chciały protestować zbyt żywiołowo. Najlepiej o przebiegu manifestacji świadczy zresztą fakt, że policja nie miała do niej zastrzeżeń, a w jej trakcie nie doszło do żadnych zatrzymań.Sama manifestacja nie trwała długo, bo zaczęła się tuż po godz. 14 i skończyła 20 minut później. W tym czasie zdążyło wydarzyć się jednak bardzo wiele. Najpierw kibice odczytali petycję do prezydent Zdanowskiej, w której dali wyraz swemu niezadowoleniu. "Dziś nasze pozytywne widzewskie emocje, ale i szacunek do pełnionego przez Panią urzędu każą nam jasno i wyraźnie powiedzieć, że NIGDY nie zaakceptujemy innej lokalizacji dla stadionu (...) Pani Prezydent, do podjęcia wielkiej decyzji potrzebne jest współdziałanie dwóch spraw: wielkiej odwagi wielkich ludzi. Proszę dać nam wszystkim szansę i ruszyć z nami pod hasłem: "Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie" - napisali kibice, którzy zaprezentowali również projekt uchwały obywatelskiej w sprawie budowy obiektu przy al. Piłsudskiego

Gdy kibice odczytywali petycję, z magistratu wyszła do nich prezydent Zdanowska. Po wręczeniu jej pism, głos zabrał szef Widzewa, który podziękował za przyjście fanom oraz Zdanowskiej. - To czas na konkretne działanie. Nie mamy tego czasu nie tylko z powodu upływu lat, lecz także dlatego, że coraz bardziej zacieśniają się przepisy licencyjne. Za dwa lata nie będziemy mieli gdzie grać, bo nie dostaniemy licencji na ten stadion - przemawiał Cacek z kwietnika przy wejściu do urzędu miasta.Zapowiedział, że czeka na przekazanie mu analiz finansowych, które mają decydować o wyborze lokalizacji dla stadionu miejskiego. Ma zapoznać się z nimi w poniedziałek, a dzień później ponownie spotkać się z prezydent. - Po otrzymaniu analiz na pewno dobrze się przygotuję. Tak, żeby znaleźć strategię, by było dwóch zwycięzców, a nie jeden. Mam też nadzieję, że to jest ostatnia demonstracja w sprawie stadionu Widzewa na Widzewie, a następną będzie otwarcie stadionu na Widzewie - zakończył.

Po nim na ten sam kwietnik weszła prezydent Zdanowska, którą do zabrania głosu zachęcił sam Cacek. - To, że tu jesteście, świadczy o tym, że zależy wam bardzo na klubie, z czego bardzo się cieszę - rozpoczęła. Po chwili ponownie zaprosiła do magistratu szefa Widzewa, a nawet - jeżeli będą mieli na to ochotę - przedstawicieli kibiców. - Dzisiaj życzę wam przede wszystkim jednego: powtórnej wygranej w Poznaniu [Widzew grał wczoraj z Lechem - przyp. red.], w którym wygraliście już rok temu - zakończyła.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.

Zobacz także
 • Kibice na manifestacji wręczyli prezydent petycję: "W swej walce o Widzew na Widzewie nie ustaniemy"
 • Kibice Widzewa manifestowali na Piotrkowskiej. Wśród nich Sylwester Cacek
 • Marsz kibiców Widzewa pod magistrat w 2011 roku. Kibice domagali się, by miasto wybudowało nowy stadion przy al. Piłsudskiego O godz. 14 w piątek manifestacja kibiców Widzewa, w niedzielę - fanów ŁKS
Komentarze (16)
"Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie!" - szczegóły manifestacji kibiców pod UMŁ [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]
Zaloguj się
 • kuno_von_lichtenstein

  Oceniono 40 razy 22

  Ja powiem tak w powietrze, bo pani prezydent wszem i wobec głosi, że się kibiców nie obawia. I ma rację, jak tu się obawiać kibiców z takimi kordonami sił bezpieczeństwa, zresztą żaden kibic Widzewa pani prezydent by nie ukrzywdził, bo nie jest kibicem łks, który panią prezydent publicznie lży, obraża i jej grozi. Zadeklarowanych (zarejestrowanych) kibiców Widzewa jest w Łodzi około 70 tysięcy. Każdy ma rodzinę - średnio liczmy razy 4. Doliczmy sympatyków, którzy są niezarejestrowani i po prostu uważają, że Widzew bez stadionu miejskiego na Widzewie upadnie - niech ich będzie jeszcze 50 tyś. Około 350 tysięcy zadowolonych łodzian oznacza, że żadnego referendum nie będzie, a nawet jeśli będzie, pani prezydent wygra w cuglach.

 • jusup

  Oceniono 26 razy 18

  @piotrkowska
  Poniekąd masz kobieto rację. Te 2 tysiące ludzi to były głównie małolaty na wagarach. Nie do końca fortunnie dobrany termin demonstracji, środek dnia, dzień pracy, nauki, matur, niewiara w Zdanowską tańczącą na stole z ŁKS-em, do miał być wyjazd ale odwołali (a sam wyjazd miał być wieczorem, wielu zatem nie planowało i tak urlopów) - i niestety na dzisiejszą demonstrację stawili się poza wyjątkami głownie tylko nasi małolaci i to tylko z Łodzi. Nie mogli być dziś dziś starsi kibice, ci nauczeni Widzewa na Wielkim Widzewie lat 80-tych, Wielkim Widzewie lat 90-tych i wszyscy ci, którzy pracują (rozumiem, ze większości z fanów ŁKS-u termin praca jest obcy, bo przyzwyczajeni są do bezrobocia, tanich win, zasiłków i wchodzenia na stadion przez dziury w płocie - ale Widzewiacy jako normalni ludzie w większości pracują, często ciężko, na pewno zawsze odpowiedzialnie, dlatego nie mogą zawsze na zawołanie się zerwać z roboty). Nie mogły być dziś fankluby. Nie przyszli maturzyści ani ci uczniowie, którzy nie zdecydowali się z różnych względów na wagary. Tym samym było nas tylko te 2 tysiące.
  A teraz pomyśl kobieto ilu by nas było, gdyby przyszli wszyscy, co przyjść powinni, gdyby nie praca i inne obowiązki (znaczenie terminu "obowiązek" sprawdź w słowniku, o znaczenie terminu "słownik" popytaj znajomych Widzewiaków)

 • komentagee

  Oceniono 24 razy 16

  no ciekawe, ciekawe. Chyba ludzie z PO ida po rozum do glowy. Latwo policzyc ile maja do stracenia.

  A Widzewiakom zyczyc wytrwalosci w walce o swoje.

 • wdzwr

  Oceniono 24 razy 14

  Ehh .... myślałem że będę na filmiku ale i tak pozdro dla wszystkich którzy byli !

  W & R

 • krs77

  Oceniono 19 razy 13

  piotrkowska10 - wiem, że dla Was to niepojęte, ale ludzie na prawdę czasem pracują - dasz wiarę? Wiesz np po to między innymi, żeby zapłacić za karnet, bądź bilet, a nie wchodzić przez ogrodzenie. Wam łatwiej byłoby się pozbierać po bramach Limanowskiego, z melin, postawić kolegów z nieleczonym problemem alkoholowym na nogi i na gapę komunikacją miejską dotarlibyście na pewno:)

  Dobór retoryki tej wiadomości jest celowy - proste słowa i jasny przekaz - żebyście zrozumieli:))

 • sl8er

  Oceniono 3 razy 3

  Na miejscu kibiców klubu, którego nie ma i kibiców AntyWidzewa nie pisałbym o frekwencji... Statystyki ostatnich dziesięcioleci, a ostatnich lat w szczególności są dla was okrutne. Oczywiście możecie wymyślać różne bajki aby się dowartościować ale to będą tylko bajki. Tak samo jak wasz list poparcia ws. budowy stadionu na unii2... wysmarowany przez waszego PANA Bogusiaka. Jaki PAN taki kram... Ciekawe kiedy przeprosi te wszystkie osoby z listu-widma. A propos listu... kilka osób z waszej "listy przyjaciół łks" było na piątkowej manifestacji poparcia stadionu na Widzewie. Jesteście tak samo wiarygodni jak listy, które tworzycie... ŁKS - 105 lat w kłamstwie! I wystarczy

 • whitetruth

  Oceniono 8 razy -2

  @kuno_van bell
  Coś Ty palił człowieku, kto Cię uczył matematyki, w jakim wyimaginowanym świecie Ty żyjesz? Jeszcze trochę a gotów jesteś tak jak twój kolega @jusup w mgnieniu oka podwoić waszą ilość na manifestacji i nie tylko
  Wróć na ziemię dla dobra swojego i twojego klubu

 • piotrkowska10

  Oceniono 20 razy -10

  BLAMAŻ NA CAŁEGO ...LUBIĘ JAK SIĘ POKRĘTNIE I ŚMIESZNIE TŁUMACZYCIE.1000 OSÓB TO TROSZKĘ MAŁO NA IMPREZĘ SZYKOWANĄ OD MIESIĄCA,SUMUJĄC BEZ WSPARCIA FAN CLUBÓW ,WYGLĄDA TO BARDZO SKROMNIE.

 • piotrkowska10

  Oceniono 34 razy -26

  PODZIWIAM POCZUCIE HUMORU HA HA ,VON PRZESZEDŁ SAM SIEBIE.MEGALOMANIA W POŁĄCZENIU Z MITOMANIĄ HA HA TO CZYSTA SCHIZOFRENIA HA HA DAWNO SIĘ TAK NIE BAWIŁEM! 1000 OSÓB TO WASZA TOTALNA PORAŻKA,W WIĘKSZOŚCI DZIECIAKI DO 18 NA WAGARACH,JEDNYM SŁOWEM WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX