Sport.pl

Stadion dla Widzewa będzie na Widzewie? "Jeżeli w miejskich analizach nie będzie błędów, to się dogadamy"

Na Widzewie od trzech lat przygotowywaliśmy się do budowy stadionu. Od dawna mamy własne analizy. Chętnie zobaczę, jak wyglądają te miejskich fachowców i jeżeli nie będzie w nich dużych błędów, to jestem przekonany, że się dogadamy - mówił pod magistratem Sylwester Cacek
W manifestacji, którą zorganizowali w piątek kibice Widzewa domagający się budowy nowego stadionu przy al. Piłsudskiego, uczestniczyli m.in. Witold Skrzydlewski, łódzki biznesmen i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Widzewa, oraz Sławomir Kowalewski z Trubadurów. - Skoro pani prezydent określiła się, że stadion powstanie w jednej z dwóch lokalizacji: al. Włókniarzy lub al. Piłsudskiego, to musiałem się konkretnie określić, którą opcję popieram. Jestem widzewiakiem, więc apeluję, aby taki obiekt powstał na Widzewie - stwierdził Skrzydlewski.

Na demonstrację wraz ze swoimi współpracownikami przyjechał ubrany w czerwoną koszulkę Sylwester Cacek. W piątek przed południem szef Widzewa opublikował kolejny list do Zdanowskiej. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniego, w znacznie łagodniejszym i bardziej wyważonym tonie. "Widzew jest, był i będzie. Jestem przekonany, że przeżyje mnie, Panią, kilka pokoleń polityków i kibiców. Jeżeli ma się klub w sercu, to tak jakby miało się w sercu ojczyznę. Wtedy niezależnie, czy jest dobrobyt, niewola, bieda czy życie na wygnaniu, zawsze walczy się o jej niepodległy byt i swoje miejsce na ukochanej ziemi. Ja wydawałem pieniądze, ratując Widzew, nie dlatego, że chciałem go zniszczyć, nie dlatego, że go kochałem, ale dlatego że chciałem ratować jeden z najbardziej zasłużonych klubów polskiej piłki. Jednak po sześciu latach wspólnego życia można się w nim zakochać. (...) Oczekując na potwierdzenie przez Panią terminu spotkania, pozostaję w wierze, że dzięki wspólnym, skutecznym działaniom wszyscy będziemy mogli być dumni z przyszłych dokonań Widzewa" - napisał m.in. Cacek.

- Na Widzewie od trzech lat przygotowywaliśmy się do budowy stadionu. Od dawna mamy własne analizy. Chętnie zobaczę, jak wyglądają te miejskich fachowców i jeżeli nie będzie w nich dużych błędów, to jestem przekonany, że się dogadamy. Jeżeli tam będą duże błędy albo naciąganie w jakimś kierunku, to będą dalsze dyskusje - powiedział podczas manifestacji szef Widzewa.

Z kolei przedstawiciele kibiców odczytali petycję skierowaną do prezydent Zdanowskiej. "Do podjęcia wielkiej decyzji potrzebne jest współdziałanie dwóch spraw: wielkiej odwagi wielkich ludzi. Proszę dać nam wszystkim szansę i ruszyć z nami pod hasłem: "Stadion dla Widzewa tylko na Widzewie". Dziś nasze pozytywne widzewskie emocje, ale i szacunek do pełnionego przez Panią urzędu każą nam jasno i wyraźnie powiedzieć, że NIGDY nie zaakceptujemy innej lokalizacji stadionu dla Widzewa jak tylko tą na Widzewie. (...) W swej walce o Widzew na Widzewie nie ustaniemy aż do pozytywnego jej zakończenia, przypominając jednocześnie Pani, że warto realizować składane obietnice wyborcze" - napisali fani klubu z al. Piłsudskiego.

Kibice przygotowali też projekt uchwały obywatelskiej, w której uzasadniają konieczność budowy nowego stadionu na Widzewie. "Miasto Łódź posiada jeden profesjonalny klub piłkarski występujący obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Widzew Łódź jako jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich, posiadający markę rozpoznawaną w całej Europie, jako jedyny nie posiada nowoczesnego stadionu" - tłumaczą fani. Szeroko opisują również propozycje dojazdu i utrzymania takiego obiektu.

To z pewnością nie jest jednak koniec łódzkiej walki o stadion. Na liczną manifestację kibiców Widzewa planują odpowiedzieć także fani ŁKS. Opublikowali list, w którym skrytykowali Zdanowską za to, że wykluczyła budowę stadionu przy al. Unii, chociaż to obiecała. W niedzielę po meczu juniorów ŁKS (godz. 11) chcą demonstrować na placu Wolności.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.

Więcej o:
Komentarze (24)
Stadion dla Widzewa będzie na Widzewie? "Jeżeli w miejskich analizach nie będzie błędów, to się dogadamy"
Zaloguj się
 • jusup

  Oceniono 67 razy 61

  Napiszę to raz jeszcze bo to powinien być punkt wyjścia jako najsensowniejsze rozwiązanie tego trwającego od lat problemu. Proponuję powrócić do koncepcji budowy dwóch stadionów - na Al. Piłsudskiego 138 dla Widzewa i na Al. Unii dla ŁKS-u. Przy czym zaplanować obydwa stadiony na 20-25 tysięcy widzów. Na Widzewie prowadzić inwestycję docelową od razu, bo Widzew gra w ekstraklasie, by ją mógł utrzymać ze względów licencyjnych (i finansowych) i by Łódź nie pozostała bez piłki na najwyższym poziomie, bo Widzew ma może ten stadion utrzymać i patrząc na bazę kibiców i wszelkie ekspertyzy (choćby Ernst & Young) może go wypełnić w dużym stopniu, Na ŁKS-ie zacząć od jednej trybuny na 5-7 tysięcy widzów, co w niższych ligach łatwiej pozwoli utrzymać taki obiekt - a w przypadku awansu ŁKS-u po latach do wyższych lig, budować dalej, też do tej wielkości. Za te 10 lat kryzys może się kończyć, miasto będzie stać na dokończenie tej budowy, a gra ŁKS-u w wyższych ligach pozwoli samemu mu utrzymać stadion, co nie zwiększy kosztów dla miasta.
  Taką decyzją władze Łodzi rozwiązałyby cały bałagan i przeszły do historii jako te, które naprawdę rozwijały Łódź.

 • haraya

  Oceniono 78 razy 50

  Przecież to takie logiczne-stadion dla Widzewa.Inna decyzja to jakaś totalna kpina i robienie sobie jaj z ludzi myślących.pozdro.

 • mistral-llo

  Oceniono 62 razy 42

  Stadion WIDZEWA tylko na WIDZEWIE !!! Stadion ŁKS-u tylko w ŁOMŻY !!!

 • riccione

  Oceniono 46 razy 28

  @Do kibiców Łks.
  Powiedzcie panie i panowie czy jest was tak mało?
  Czy pozamykali wszystkie kawiarenki internetowe na Kozinach i Limance?
  Pozastawialiście komputery w lombardach (jak własne logo)?
  A może wymieracie jak dinozaury?
  Każdy wasz post, komentarz grubo na minusie.......
  Faktycznie jesteście siłą o jakiej nam się nie śniło......;-)

 • sl8er

  Oceniono 33 razy 23

  Tak jak pisze jusup:
  Stadion dla Widzewa na 20-25k już dziś i mniejszy z możliwością rozbudowy na Al. Unii jutro...

  Inne opcje:
  Stadion tylko na Widzewie - gniew kibiców łksu
  Stadion tylko na Orle - gniew kibiców Widzewa i większości kibiców łksu, stadion widmo
  Stadion tylko na Unii - gniew kibiców Widzewa, stadion widmo, pośmiewisko na cały kraj

 • konradvip

  Oceniono 29 razy 21

  To do tycz nygusów z Al Unii 2 którzy myślą że należą im się specjalne względy bo są "łódzcy".
  ZAŁATWIŁ WAS WOLNY RYNEK!
  A DOKOŃCZY DEMOKRACJA...

 • sea1976

  Oceniono 32 razy 20

  Czy na al. Unii stadion ma powstać dla tychże juniorów?

 • sl8er

  Oceniono 14 razy 10

  @only1909

  Nie mierzcie nas swoją miarą oszuści i krętacze. Kto spreparował tzw. listę poparcia? Kto potajemnie dogadywał się ze Zdanowską? Kto wespół z Hanką spreparował sławetną ankietę? Popełniliście jeden błąd, myśleliście, że kibice Widzewa są takimi samymi imbecylami jak kibice dawnego łksu i nie zorientują się, że są dymani... Wniosek? Patrz pierwsze zdanie

 • only1908

  Oceniono 14 razy -6

  widac ze cacek idzie w slady swoich poprzednikow prowadzacych widzew czyli zeby istniec trzeba smarowac, no bo jak mozna innaczej rozumiec tresc tekstu..."dogadamy sie" czyli innymi slowy posmarujemy troszke gotowka i bedzie cacy prawda panie cacek....?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX