Komisja Odwoławcza utrzymała zakaz transferów dla Widzewa Łódź. Ale...

Komisja Odwoławcza PZPN utrzymała w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych, który nałożyła na Widzew Łódź karę zakazu rejestracji zawodników o wynagrodzeniu przekraczającym średnio 5 tys. zł miesięcznie.
W połowie maja Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała Widzewowi licencję na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Nie została ona jednak przyznana bezwarunkowo. Na klub nałożono bowiem zakaz transferów zawodników o średnim wynagrodzeniu przekraczającym 5 tys. zł. Kilka dni po tej decyzji Widzew złożył odwołanie do Komisji Odwoławczej. - Przedstawiliśmy nasze stanowisko w tej sprawie oraz plany dotyczące dalszej przyszłości klubu. Jednocześnie poprosiliśmy o wyjaśnienie kilku niejasności związanych z zakazem transferowym - tłumaczył Michał Kulesza, rzecznik Widzewa.

Na podobny krok zdecydowało się także wiele innych klubów ukaranych przez Komisję Licencyjną. We wtorek Komisja Odwoławcza ogłosiła decyzje w ich sprawie. Po rozpatrzeniu wniosków Wisły Kraków, Śląska Wrocław i Górnika Zabrze ostatecznie przyznano im prawo gry w europejskich pucharach. Podtrzymano także decyzję o nieprzyznaniu licencji Polonii Warszawa.

Decyzji doczekał się także Widzew. W komunikacie zamieszczonym na stronie PZPN czytamy, że Komisja Odwoławcza postanowiła "utrzymać w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych nakładającą na Widzew Łódź karę zakazu rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 5.000 zł brutto miesięcznie".

Dodano przy tym, że komisja przekazała do rozpoznania odwołanie klubu od kary do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Wszystko wskazuje więc na to, że temat zakazu transferowego dla Widzewa jeszcze się nie skończył...