Gala Ekstraklasy. Piłkarze Widzewa bez wyróżnień. Wstydliwe wyróżnienie dostała za to... murawa

Choć do nagród ekstraklasy za sezon 2012/2013 było nominowanych aż czterech piłkarzy Widzewa Łódź, statuetki wylądowały w innych rękach. Nieco wcześniej ?wyróżniona? została natomiast murawa stadionu przy al. Piłsudskiego, którą w ankiecie Canal Plus piłkarze T-Mobile Ekstraklasy... uznali za najgorszą w całej lidze.
W poniedziałek w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Ekstraklasy, na której uhonorowano najlepszych piłkarzy zakończonego w niedzielę sezonu. Wśród nominowanych znalazła się czwórka piłkarzy Widzewa. Do tytułu obrońcy sezonu kandydowali Thomas Phibel i Łukasz Broź, a do odkrycia sezonu - Bartłomiej Pawłowski i Mariusz Stępiński. Zwycięzcą nie został jednak żaden z nich. Bramkarzem sezonu uznano za to Emilijusa Zubasa z PGE GKS Bełchatów, który na wyróżnienie zasłużył tylko dzięki rundzie wiosennej, bo do Bełchatowa dołączył w przerwie zimowej.

Nieco wcześniej, bo już w niedzielę, poznaliśmy wyniki ankiety przeprowadzonej przez stację Canal Plus wśród ligowych piłkarzy. I tak trzecim wśród "najbardziej niedocenianych obrońców" był Broź, drugim wśród "najbardziej niedocenianych bramkarzy" Maciej Mielcarz, trzeci wśród "największych twardzieli" Thomas Phibel, a czwarty wśród "największych naciągaczy" - Mariusz Stępiński. Z kolei kibice Widzewa zajęli piąte miejsce w kategorii "najgorsza publiczność", w której "zwyciężyli" fani GKS.

Uwagę przede wszystkim zwraca jednak kategoria "najgorsza murawa". W niej niechlubnym zwycięzcą została murawa przy al. Piłsudskiego, która otrzymała zdecydowaną większość głosów. Za najgorszą uznało ją aż 56 proc. ligowców. Drugi Śląsk Wrocław otrzymał jedynie 7 proc. W żadnej innej kategorii różnica między pierwszym a drugim miejscem nie była większa.