Znany terminarz nowego sezonu. Widzew zaczyna z Legią Warszawa!

Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz sezonu 2013/14. W pierwszej kolejce Widzew zagra z mistrzem Polski!
Już po raz czwarty z rzędu Widzew rozpocznie nowy sezon z mistrzem kraju. W ostatnich rozgrywkach grał ze Śląskiem Wrocław, a wcześniej z Wisłą Kraków i Lechem Poznań. Tym razem łodzianie zagrają w Warszawie z Legią. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 20 lipca, chociaż dwa pierwsze mecze - jeszcze nie wiadomo, które - odbędą już w piątek 19 lipca.

W drugiej kolejce Widzew zagra u siebie z beniaminkiem ekstraklasy Zawiszą Bydgoszcz, w trzeciej z Koroną Kielce (dom), w czwartej - z Górnikiem Zabrze (dom), w piątej - ze Śląskiem Wrocław (wyjazd), w szóstej - z Jagiellonią Białystok (dom), w siódmej - z Podbeskidziem Bielsko-Biała (dom), w ósmej - z Piastem Gliwice (wyjazd), w dziewiątej - z Ruchem Chorzów (dom), w dziesiątej - z Lechem Poznań (wyjazd), w jedenastej - z Lechią Gdańsk (dom), w dwunastej - z Zagłębiem Lubin (wyjazd), w trzynastej - z Cracovią (dom), w czternastej - z Wisłą Kraków (wyjazd) i w ostatniej - z Pogonią Szczecin (wyjazd).

W tym roku ekstraklasa rozegra aż 21 kolejek, czyli sześć z rundy rewanżowej. Mecz z Legią przy al. Piłsudskiego rozegrany zostanie więc w serii spotkań zaplanowanych na 9 listopada.

Rozgrywki po nowemu

Przypomnijmy, że w sezonie 2013/2014 w ekstraklasie rozegranych zostanie 296 meczów, czyli o 56 więcej niż do tej pory. Po rozegraniu rundy zasadniczej składającej się z 30 kolejek zespoły rozegrają po 7 meczów w dwóch ośmiozespołowych grupach.

Sezon 2013/2014 rozpocznie się 19 lipca 2013 roku. Jesienią zostanie rozegranych 21 kolejek, z których ostatnia przypada na datę 14/15 grudnia 2013 roku.

W zależności od awansu reprezentacji Polski do finałów Mistrzostw Świata rozgrywki ligowe zostaną zakończone albo 17/18 maja 2014 roku (awans), albo 31 maja/1 czerwca 2014 roku (brak awansu). Ogłoszenie terminarza na rundę wiosenną nastąpi po rozstrzygnięciu tej kwestii. Runda wiosenna rozpocznie się 14 lutego 2014 roku, zaś ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie odpowiednio na 5 lub 12 kwietnia 2014 roku.

Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi dwutygodniowa przerwa, która pozwoli klubom na optymalne przygotowanie się organizacyjnie do rundy finałowej. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 przerwa w rozgrywkach przypadnie na okres Świąt Wielkanocnych. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 - poza przedostatnią kolejką - wiosną nie są planowane żadne terminy rozgrywek w środku tygodnia.

Cały terminarz na ekstraklasa.org.