Najlepszy Nowak! Co się dzieje z Okachim? Oceny piłkarzy Widzewa po zwycięstwie z Ursusem Warszawa w Pucharze Polski

Drużyna z al. Piłsudskiego wygrała z Ursusem Warszawa 1:0 w 1/16 Pucharu Polski. Najlepszym zawodnikiem Widzewa był Krystian Nowak
Maciej Krakowiak - 3

Nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się, ale to właśnie z nim w bramce Widzew po raz pierwszy w tym sezonie nie stracił gola. Maciej Mielcarz w ostatnich spotkaniach zawodził. Krakowiak wygląda zdecydowanie lepiej od swojego konkurenta, chociaż w niektórych momentach brakowało mu jeszcze pewności. Jest jednak spora szansa na to, że w następnym meczu ze Śląskiem Wrocław 21-letni bramkarz znowu znajdzie się w pierwszym składzie.

Patryk Stępiński - 4

Kolejny poprawny występ 18-letniego obrońcy. W defensywie nie popełnił większych błędów. Kilka razy dobrze włączył się do ataku. W pierwszej połowie mógł zaliczyć asystę, ale żaden z jego kolegów nie potrafił przeciąć zagrania wzdłuż pola karnego.

Piotr Mroziński - 3

Solidny występ młodego zawodnika. Czasami nie do końca rozumiał się z Thomasem Phibelem, ale grał z nim po raz pierwszy. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej.

Thomas Phibel - 3

Momentami grał nonszalancko, wdawał się w dryblingi z rywalami. W pierwszej połowie jedno z takich zagrań Francuza skończyło się stratą piłki i w efekcie groźną akcją Ursusa. Obserwując jego grę, można odnieść wrażenie, że martwi się kończącym się oknem transferowym i tym, że wciąż nie zmienił klubu. Z pewnością nie jest to Phibel, którego pamiętamy z poprzedniego sezonu. - Ile mu brakuje do tamtego poziomu? Sporo. Zresztą sami widzieliście - mówił po meczu trener Mroczkowski.

Jakub Bartkowski - 3+

Jeden z tych, którzy raczej wykorzystali swoją szansę. Plus za asystę przy golu Eduardsa Visnakovsa, ale na tle trzecioligowca był zdecydowanie za mało efektywny w akcjach ofensywnych.

Veljko Batrović - 2

W efektownych dryblingach i graniu pod publiczkę w Widzewie nie ma sobie równych. W "Fifa Street" na PlayStation zdobyłby pewnie dużo punktów, ale w drużynie na poziomie ekstraklasy to nie przejdzie. Tu najważniejsza jest przydatność do zespołu i odpowiedzialność za swoje zagrania, a Batrović często o tym zapomina.

Krystian Nowak - 4

Najlepszy zawodnik w Widzewie. Jest coraz bliżej wygrania rywalizacji o grę w środku pola. Kilka razy przerywał groźne akcje gospodarzy i sam nieźle wyprowadzał piłkę. Od początku wykazywał bardzo dużą ochotę do gry. Mało brakowało, a zdobyłby gola. Jego mocny strzał z trudem obronił Tomasz Wysocki. Przed przerwą mógł mieć asystę, ale po jego zagraniu Visnakovs nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Princewill Okachi - 1

Co się dzieje z Nigeryjczykiem? Już od dwóch meczów gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości. W spotkaniu z Ursusem bardziej statystował, niż pomagał drużynie. Po meczu trener Mroczkowski, który rzadko publicznie krytykuje swoich zawodników, stwierdził, że właśnie występem 22-letniego pomocnika jest najbardziej rozczarowany.

Dawid Kwiek - 2

Niczego nie popsuł, ale też nie wniósł większej jakości do gry. Na pewno takim bezbarwnym występem nie zbliżył się do podstawowego składu.

Marcin Kaczmarek - 2

To przykre, ale najstarszy zawodnik na boisku w ogóle nie wyróżniał się w rywalizacji z trzecioligowcami. Znowu miał problemy z dośrodkowaniem, a nawet z prostym przyjęciem piłki. Gdyby trener Mroczkowski dysponował szerszą kadrą, pewnie następne spotkanie zacząłby na ławce.

Eduards Visnakovs - 3+

Strzelił piątego gola w Widzewie, który zapewnił awans do 1/8 Pucharu Polski. "Wiśnia" kolejny raz zasłużył na pochwały, ale w następnych meczach musi być jeszcze bardziej skoncentrowany. Zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a w drugiej połowie miał przed sobą już tylko pustą bramkę, ale strzelił niedokładnie i obrońca Ursusa w ostatniej chwili zdołał zablokować piłkę.

Tomasz Kowalski - 1

Nadawał się do zmiany już po kilku minutach. Miał pomóc, a tylko osłabił zespół. Od pierwszych minut drugiej połowy grał chaotycznie i bardzo nerwowo. Po jednej prostej stracie piłki Ursus był bliski strzelenia gola.

Bartłomiej Kasprzak - 2

Też ma problem z powrotem do wysokiej formy. Mało widoczny. Najbliższy mecz ze Śląskiem chyba powinien zacząć na ławce rezerwowych.

Mariusz Rybicki - 2

Zmarnował dwie świetne sytuacje do podwyższenia wyniku. Widać było, że się stara, ale do wysokiej dyspozycji jeszcze mu bardzo daleko.