Czesław Michniewicz wraca na Widzew. Sprawdź bilans jego meczów z łódzką drużyną

W piątek o godz. 18 Widzew zmierzy się u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, prowadzonym przez Czesława Michniewicza, byłego trenera drużyny z al. Piłsudskiego.
Michniewicz w Widzewie pracował przez osiem miesięcy w sezonie 2010/2011. Na stanowisku trenera zastąpił Andrzeja Kretka. Zespół z al. Piłsudskiego z 15 punktami zajmował przedostatnie miejsce w lidze. Nowy szkoleniowiec nie tylko uratował Widzew przed spadkiem, ale także otarł się o występy w europejskich pucharach (do awansu zabrakło pięciu punktów). Szanse na zajęcie premiowanego czwartego miejsca były nawet do ostatniej kolejki, ale drużyna prowadzona przez Michniewicza doznała klęski, przegrywając z Górnikiem w Zabrzu aż 0:4. W sumie pod jego wodzą Widzew zdobył 28 punktów (osiem zwycięstw, cztery remisy, i pięć porażek) i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w ekstraklasie. Po zakończeniu rozgrywek nie przedłużył kontraktu z łódzkim klubem.

Swoją trenerską karierę Michniewicz zaczął w wieku 33 lat. Jesienią 2003 r. został szkoleniowcem Lecha Poznań, z którym przeciwko Widzewowi dwukrotnie remisował po 1:1.

Trzy lata później w trakcie sezonu 2006/2007 przejął Zagłębie Lubin i zdobył mistrzostwo Polski. Z drużyną z Dolnego Śląska pracował tylko przez rok, ale w tym czasie aż trzykrotnie pokonywał Widzew: 2:0 i 4:2 w sezonie 2006/2007 oraz 2:1 w 2007/2008.

Pierwszą porażkę z łódzkim zespołem Michniewicz zanotował dwa lata temu. W rundzie jesiennej rozgrywek 2011/2012 prowadzona przez niego Jagiellonia została rozgromiona przez drużynę z al. Piłsudskiego 2:4.

W czerwcu tego roku Michniewicz cieszył się z rewanżu. Jego Podbeskidzie wygrało z Widzewem 2:1 i w efekcie utrzymało się w ekstraklasie.