Rafał Pawlak o pomyśle na Widzew: "Grać bardziej jak Real niż Barcelona"

- Do tej pory motywem przewodnim było długie utrzymywanie się przy piłce, wymienianie wielu podań. Wszyscy w klubie wpatrywali się w Barcelonę. Ja, zachowując wszelkie proporcje, chciałbym grać bardziej jak Real - mówi w obszernym wywiadzie dla portalu widzewiak.pl Rafał Pawlak.
Po zawieszeniu Radosława Mroczkowskiego funkcję pierwszego trenera Widzewa przejął Pawlak, który wcześniej pracował z rezerwami. W dwóch meczach z nowym szkoleniowcem na ławce widzewiacy pokazali się z bardzo dobrej strony, a przed przerwą na reprezentację ograli Lechię Gdańsk 4:1 i przełamali serię dwóch miesięcy bez wygranej.

W obszernym wywiadzie dla portalu widzewiak.pl Pawlak opowiada m.in. o tym, czym ma się różnić prowadzony przez niego Widzew od tego Mroczkowskiego. - Chcemy grać więcej szybkiej, widowiskowej piłki. Takiej, która będzie się podobała kibicom. Oni zapełniają trybuny, płacą za bilety. Nie chcemy - jak to się mówi - usypiać węża, chcemy dostarczyć kibicom emocji. Nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło w naszej drużynie walki - mówi.

I dodaje: - Do tej pory motywem przewodnim było długie utrzymywanie się przy piłce, wymienianie wielu podań. Wszyscy w klubie wpatrywali się w Barcelonę. Ja, zachowując wszelkie proporcje, chciałbym grać bardziej jak Real niż jak Barcelona. Szybka, dynamiczna gra. Odpowiedzialna taktycznie, ale jednak do przodu. Nie interesuje mnie wymienianie 30 podań w środku pola.

Pawlak zapewnia też, że celem wciąż pozostaje pierwsza ósemka po sezonie zasadniczym. - Nie będziemy mówili, że interesuje nas walka o utrzymanie, choć ta ósemka w praktyce je gwarantuje i daje możliwość spokojnego zakończenia ligowej wiosny, a przy tym powalczenia potem o coś więcej. Na razie myślimy o tej ósemce, mamy trzy punkty straty do tej grupy, więc nie wyobrażam sobie innego celu - zapewnia. Dodaje, że nie zastanawia się nad tym, czy w ten sposób zagwarantowałby sobie przedłużenie umowy na kolejne sezony. - Chcę udowodnić, że jestem fachowcem, a nie jakimś przypadkowym gościem przyniesionym w kapeluszu. Skupiam się na kolejnym meczu, nie planuję tego, co będzie za rok - przekonuje.

Cały wywiad z Pawlakiem na portalu widzewiak.pl.