Widzew Łódź przegrał w sparingu z Lechem Poznań

Bramka stracona pod koniec pierwszej połowy zadecydowała o porażce Widzewa Łódź w sparingu z Lechem Poznań.
Piłkarze Widzewa i Lecha wykorzystali przerwę na mecze reprezentacji na rozegranie sparingu, do którego trenerzy obu drużyn podeszli na poważnie. Po pierwszej połowie poznaniacy wygrywali 1:0 i trzeba przyznać, że było to prowadzenie zasłużone. W tym czasie widzewiacy nie stworzyli sobie tak naprawdę ani jednej dobrej sytuacji. Natomiast Lech miał ich kilka. W 16. min sam na sam z Maciejem Mielcarzem był Bartosz Ślusarski, ale strzelił tuż obok słupka. Potem w 24. i 32 min widzewiacy byli blisko pokonania... własnego bramkarza. Najpierw Marcin Kaczmarek wybił piłkę spod nóg Michała Jakóbowskiego i piłka minimalnie minęła słupek, a później Rafał Augustyniak niefortunnie główkował, ale Mielcarz wybił piłkę nad poprzeczkę. Wreszcie w 41. min Lech dopiął swego. Gergo Lovrencics dośrodkował w pole karne, a piłkę przejął Dariusz Formella, który ograł Augustyniaka i strzałem z powietrza w krótki róg pokonał bramkarza łodzian.

Po przerwie Widzew wyszedł z pięcioma nowymi zawodnikami. Na boisku został za to m.in. Alen Melunović, który pokazał, że na razie nie może być zastępcą Eduardsa Visnakovsa. Serb miał kilka dobrych sytuacji, m.in. po dośrodkowaniach testowanego 17-latka Jakuba Czaplińskiego i Kaczmarka, ale w obu nie trafił w piłkę. Melunović zawiódł także w kilku innych sytuacjach, w których nie dał rady pokonać bramkarza Lecha. Jego nieskuteczność była zresztą głównym powodem tego, że mimo zdecydowanie lepszej gry drużyny w drugiej połowie Widzew nie zdołał doprowadzić do wyrównania

Widzew Łódź - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Formella (41.)

Widzew: Mielcarz (46. Krakowiak) - Stępiński (46. Czapliński), Augustyniak, Perez (46. Tomczyk), Airapetian (46. Alex) - Mroziński, Okachi (46. Lafrance), A. Visnakovs (46. Leimonas), Kasprzak, Kaczmarek - Melunović Ż

Lech: Kotorowski - Możdżeń, Bednarek, Ceesay Ż (76. Witt), Henriquez - Jakóbowski, Murawski (70. Woźniak, Injac Ż, Lovrencic (46. Douglas) - Formella (46. Zulciak) - Ślusarski.

Sędzia: Paweł Pskit.