Po wydarzeniach w Bydgoszczy wyjazdowy zakaz dla kibiców Widzewa

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Widzew zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do końca
Kibiców drużyny z al. Piłsudskiego ominą więc mecze z Koroną Kielce, Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. To kara za ich naganne zachowanie podczas sobotniego spotkania z Zawiszą na stadionie w Bydgoszczy.

Komisja Ligi zajęła się wydarzeniami z tego meczu w trybie pilnym i zdecydowała ponadto o zamknięciu stadionu Zawiszy na jeden mecz (ale to zapewne jeszcze nie koniec) oraz zakazała zorganizowanych wyjazdów kibicom klubu z Bydgoszczy.

- Wydarzenia, do jakich doszło w Bydgoszczy, nie mogą mieć miejsca w Ekstraklasie - mówi Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji Ligi. - Dziś wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne wobec zachowania kibiców Zawiszy i Widzewa, a także postępowanie dotyczące Zawiszy Bydgoszcz w sprawie organizacji meczu. Na bazie zebranego do tej pory materiału dowodowego zadecydowaliśmy o zastosowaniu nadzwyczajnego środka zapobiegawczego w postaci zamknięcia dla publiczności stadionu w Bydgoszczy na jeden, najbliższy mecz. Postępowanie będzie jednak kontynuowane na kolejnym posiedzeniu Komisji Ligi. Sprawa będzie kompleksowo badana, po zapoznaniu się ze stanowiskiem zarówno klubu Zawisza, jak i władz miejskich oraz Policji. Wtedy też będziemy mogli podjąć ostateczne decyzje w tej sprawie. Ważne, by nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości.

Jednocześnie Ekstraklasa SA zwróciła się do Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także do Urzędu Miasta w Bydgoszczy o dodatkowe informacje w sprawie organizacji meczu Zawisza - Widzew. Wyjaśnienia wymaga między innymi kwestia dopuszczenia do przyjazdu pod stadion grupy 600 chuliganów utożsamiających się z Łódzkim Klubem Sportowym i podjętych w tym zakresie działań prewencyjnych przez policję.

Więcej o: