Widzew nie dał rady pierwszoligowcowi. Tylko remis z Puszczą

Za piłkarzami Widzewa Łódź kolejny mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni trenera Artura Skowronka tylko zremisowali z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:1
Przed meczem można było spodziewać się, że to Widzew będzie stroną dominującą w spotkaniu. W końcu to podopieczni Artura Skowronka grają w ekstraklasie i powinni lepiej wyglądać na tle pierwszoligowej Puszczy. Tymczasem w pierwszej połowie spotkania Widzew nie miał w zasadzie ani jednej klarownej sytuacji, by otworzyć wynik spotkania. W dobrej sytuacji znalazł się Melunović, jednak przed oddaniem strzału stracił piłkę. Swojej szansy nie wykorzystał również Batrović, którego uderzenie z powietrza obronił bramkarz rywali.

Przed przerwą wydawało się, że Widzew przeważali boisku, jednak to zawodnicy Puszczy mieli bardziej korzystne sytuacje, by zdobyć gola. Dwukrotnie łódzki zespół uratował bramkarz Maciej Mielcarz, w tym wyszedł zwycięsko z akcji "sam na sam". Nie ustrzegł się jednak też błędu. Przy rzucie rożnym dla Puszczy Mielcarz źle wyszedł do piłki, a rywale strzelili bramkę. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i gol nie został uznany. Do przerwy żadna z drużyn nie zaliczyła więc ani jednego trafienia.

Kibice, którzy pojechali obejrzeć spotkanie do Uniejowa, w końcu doczekali się bramek. Wynik spotkania w 64. minucie otworzył Mateusz Cholewiak. Widzew nie pozostał jednak dłużny. Stan meczu w 71. minucie mierzonym strzałem z kilkunastu metrów wyrównał Eduards Visnakovs, który otrzymał dobre podanie od Kasprzaka. Pod koniec spotkania szansę na zdobycie zwycięskiej bramki miał jeszcze Rybicki, jednak piłka po jego strzale nie wtoczyła się do bramki.

W poniedziałek widzewiacy kończą zgrupowanie w Uniejowie, a kolejny sparing rozegrają w piątek w Warszawie z Legią.

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

Bramki: Eduards Visnakovs 71 - Mateusz Cholewiak 64

Widzew (I połowa): Mielcarz - Kikut, Nowak, Wasiluk, Urdinov, A. Visnakovs, Lafrance, Gela, Batrović, Kaczmarek, Melunović

Widzew (II połowa): Wolański, Stępiński, Augustyniak, Kasperkiewicz, Rozwandowicz, Rybicki, Mroziński, Kwiek, Kasprzak, Jonczyk, E. Visnakovs