Bezbramkowy remis Widzewa Łódź w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną

W ósmym i ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarze Widzewa zremisowali bezbramkowo z Olimpią Grudziądz. Tym samym łodzianie zakończyli okres przygotowawczy bez ani jednej porażki.
Sparing z Olimpią był dla łodzian ostatnim testem przed rundą wiosenną. Rozegrane w ośrodku w Uniejowie spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a piłkarze obu zespołów grali bardzo ambitnie, lecz nie tak ostro jak ubiegłego lata w sparingu w Łodzi. Mimo szybkiego tempa żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie klarownej sytuacji. Groźniejsze ataki przeprowadzał Widzew, ale z pierwszej połowy warto wspomnieć tylko o dwóch akcjach jego piłkarzy. Najpierw w 8. min strzał zza pola karnego oddał Mateusz Cetnarski. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z obrońców Olimpii i Bartosz Fabiniak z trudem sparował ją na rzut rożny. Druga akcja miała miejsce w 35., gdy na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Marcin Kikut. Także i tym razem górą był jednak Fabiniak.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy najlepszej sytuacji w meczu nie wykorzystał Eduards Visnakovs, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii źle trafił w piłkę. Z upływem czasu tempo meczu było coraz słabsze, a drużyny miały coraz większe problemy z konstruowaniem groźnych akcji. Wyjątkiem było uderzenie Xhevdeta Geli, ale jego dobry strzał znów wybronił bramkarz.

Warto wspomnieć, że w drużynie Olimpii zagrało wielu byłych zawodników obu łódzkich zespołów. Oprócz Fabiniaka Dariusz Kubicki wystawił m.in. Michała Łabędzkiego, Marcina Smolińskiego, Dariusza Kłusa i Adama Banasiaka.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz (0:0)

Widzew: Wolański (46. Bieriezin) - Kikut (46. Stępiński), Nowak, Mroziński, Urdinow - Gela, Cetnarski, Batrović (46. Kasprzak), Kaczmarek (70. Augustyniak), Rybicki (46. A. Visnakovs) - E. Visnakovs (78. Melunović).