Stoper Widzewa Łódź: Trener nie będzie żałował wyboru

- Czuję się coraz pewniej jako stoper. Teraz to już nie jest dla mnie jakaś nowa pozycja - mówi Krystian Nowak, zawodnik Widzewa Łódź, który prawdopodobnie będzie jednym ze sterujących linią defensywną.
W rozmowie z portalem Widzewiak.pl zawodnik podkreśla, że defensywa Widzewa będzie wiosną mocniejsza niż jesienią. To ważne, ponieważ łodzianie stracili sporo bramek właśnie po błędach w obronie. Jednym z mocnych punktów ma być Krystian Nowak, którego trener Artur Skowronek widzi jako stopera drużyny. - Czuję się na tej pozycji coraz pewniej - mówi Nowak. - Teraz to już nie jest dla mnie jakaś nowa pozycja, tym bardziej że poznałem specyfikę gry na środku defensywy już jesienią. Jeśli nowy trener mnie tam widzi, to zrobię wszystko, aby nie żałował wyboru. Jak będzie potrzeba, to wrócę do drugiej linii.

Najprawdopodobniej Nowaka będzie wspierać świeżo sprowadzony Marek Wasiluk. Nowak podkreśla, że to dobry wybór. - Dogadaliśmy się szybko i Marek chyba też to potwierdzi. Jestem przekonany, że drobny uraz nie wyeliminuje go z meczu w Bielsku i pewnie razem tam zagramy - mówi Nowak. - Sporo spotkań grałem także z Rafałem Augustyniakiem, Piotrkiem Mrozińskim i z nimi również rozumiem się dobrze. Nie grozi nam zatem testowanie jakiegoś zupełnie nowego duetu.

Całą rozmowę przeczytaszTUTAJ .