Cracovia - Widzew Łódź 1:1. "Jeśli będziemy tak grać, cel jest w naszym zasięgu" - wypowiedzi trenerów

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali na wyjeździe z Cracovią 1:1, zdobywając w ten sposób pierwszy punkt w tym sezonie na boisku rywala. Oto pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn:
Artur Skowronek, trener Widzewa:

Potrzebujemy zwycięstwa jak żaden inny zespół i myślę, że od pierwszego gwizdka było widać, jak bardzo go potrzebujemy. Byliśmy bardzo aktywni w pressingu, zdecydowani. Piłkarze zostawili kawał zdrowia na boisku. Dopisujemy sobie punkcik. Nie jest to wielka sprawa w naszej sytuacji. Największym kapitałem tego meczu jest jednak siła mentalna. Piłkarze uwierzyli, że można zagrać otwarty i skuteczny futbol, że można zagrać pressingiem i zdecydowanie na połowie rywala. Jak tak będziemy grać w kolejnych meczach, to cel, jaki mamy do zrealizowania, jest w naszym zasięgu.

Wojciech Stawowy, trener Cracovii:

Komentarz będzie krótki - bramka, którą straciliśmy na 1:1 i ta bierność nasza w tej sytuacji, oddaje to, co prezentowaliśmy: ospały, leniwy i pozbawiony agresji futbol. Nie chciałbym, żeby ten remis pozbawił nas szansy walki o pierwszą ósemkę. To by było na własne życzenie. Jak się chce grać w ósemce, to nie można się tak prezentować, jak my dzisiaj.

Czy zostanę w Cracovii, jeśli jednak awansujemy do górnej części tabeli? Już nie chcę się w tym temacie wypowiadać. Mówiłem już wyraźnie kilka razy, jaką podjąłem decyzję. Poważny człowiek nie zmienia zdania co chwilę. Chociaż oczywiście w życiu w sumie nigdy nie można mówić nigdy. Teraz chcę się jednak skupić na tym, co przed nami. Są jeszcze dwie kolejki i mam nadzieję, że nic jeszcze straconego i będziemy w górnej części tabeli.