Były trener Widzewa szuka pracy przez YouTube

Piotr Kuszłyk, były trener Widzewa, zamieścił ogłoszenie w internecie, w którym poleca swoje usługi klubom.
64-letni ukraiński trener w sezonie 2000/2001 prowadził Widzew. Po 14. kolejce został zwolniony, a jego następcą został Marek Koniarek. Kuszłyk wrócił do ojczyzny, gdzie pracował w Wołyni Łuck, Zakarpattii Użhorod, Prykarpattii Iwano-Frankowsk. Od 2009 roku jest bezrobotny.

W krótkim filmie Kuszłyk informuje, że posiada najwyższą licencję trenerską UEFA Pro, zamieszcza plakat Widzewa sprzed 14 lat i zdjęcia m.in. ze Zbigniewem Bońkiem i Tadeuszem Gapiński oraz czołowymi postaciami ukraińskiej piłki, m.in. Ołehem Błochinem, Mironem Markiewiczem, Łeonidem Buriakiem czy prowadzącym reprezentację Ukrainy Mychajło Fomenką. - Jestem gotowy pracować i spełniać wysokie cele - zapewnia w spocie Kuszłyk.W niedawnym wywiadzie do jednego z portali internetowych szkoleniowiec mówił o różnicach między futbolem w Polsce i na Ukrainie.

Kuszłyk stwierdził: - Polacy są dobrzy technicznie i taktycznie, ale brakuje im naszej wytrzymałości i twardości. Tamtejsze drużyny grają wolniej niż nasze. U nas jest więcej walki.

Więcej o: