Wyniki rywali dobijają Widzew do dna. Łodzian przed spadkiem ratuje już tylko matematyka [ANALIZA]

Po remisie z Jagiellonią Białystok piłkarze Widzewa Łódź mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Zwłaszcza że ich główni rywale punktowali w ostatniej kolejce punktowali lepiej. Co musiałoby się stać, by łodzianie uchronili się jednak przed spadkiem? Sprawdźmy.
Choć Widzew od dawna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, piłkarze i trenerzy przed każdym kolejnym meczem powtarzali, że drużynę stać na utrzymanie, a wiara w końcowy sukces nie zniknie, dopóki będą choćby matematyczne szanse na uniknięcie spadku. I to właśnie matematyka jest teraz ostatnim sprzymierzeńcem łodzian. Po remisie z Jagiellonią podopieczni Artura Skowronka zdobyli co prawda punkt, ale w niczym nie polepszył on ich sytuacji w tabeli. Teraz do utrzymania potrzebują nie cudu, a serii cudów...

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Widzew ma 16 punktów. Przedostatnie miejsce zajmuje Zagłębie Lubin, które ma tyle samo oczek, ale wyprzedza łodzian dzięki lepszej pozycji na koniec pierwszej części rozgrywek. Z tego też powodu piłkarze z al. Piłsudskiego, żeby wyprzedzić jakiegokolwiek innego rywala, musieliby zdobyć nie tyle samo punktów, lecz jeden więcej. W związku z tym z grona drużyn, które matematycznie można by jeszcze prześcignąć, po ostatniej kolejce wypadł Śląsk Wrocław, który dołączył do pewnej już utrzymania Jagiellonii. Teoretycznie widzewiacy wciąż mogą wyprzedzić Koronę Kielce i Piasta Gliwice, który dzięki ostatniej wygranej właśnie w Kielcach zrównał się z Koroną punktami (po 24) i mocno przybliżył do utrzymania. By tak się stało, oba zespoły w trzech ostatnich meczach musiałaby jednak przegrać, a łodzianie wygrać.

W ich zasięgu teoretycznie znajdują się także Podbeskidzie Bielsko-Biała (zremisowało ze Śląskiem) i Cracovia, która w ostatnim meczu kolejki w grupie spadkowej wygrała w Lubinie 2:1 i razem z wrocławianami ma w dorobku po 23 punkty. By utrzymanie Widzewa stało się faktem, zespoły z Bielska i Krakowa w trzech ostatnich meczach mogą zdobyć jednak tylko najwyżej jeden punkt. No i oczywiście Widzew wciąż musi zdobyć ich dziewięć.

W trzech ostatnich kolejkach w grupie spadkowej zagrają:

35. kolejka

Cracovia - Korona

Piast - Zagłębie

Jagiellonia - Śląsk

Podbeskidzie - Widzew

36. kolejka

Śląsk - Cracovia

Jagiellonia - Korona

Podbeskidzie - Zagłębie

Widzew - Piast

37. kolejka

Cracovia - Jagiellonia

Korona - Śląsk

Piast - Podbeskidzie

Zagłębie - Widzew