Premiera niezwykłego filmu o Widzewie już we wtorek w Canal+ [ZWIASTUN]

Premiera trzeciego odcinka cyklu ?O krok od pucharu? traktującego tym razem o sezonie 1982/1983 i wspaniałej przygodzie łódzkiego Widzewa w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych już dziś o godz. 20 w Canal+ Sport. Producentem tego wyjątkowego filmu dokumentalnego jest platforma nc+, a autorem Rafał Nahorny.
Pasjonująca opowieść o sukcesie Widzewa z sezonu 1982/1983 oparta jest na wspomnieniach członków tamtej drużyny, m.in. Józefa Młynarczyka, Romana Wójcickiego, Wiesława Wragi, Andrzeja Grębosza, Mirosława Tłokińskiego i Tadeusza Świątka. Autor filmu przywołuje atmosferę historycznych wydarzeń w rozmowach ze szkoleniowcami wielkiego Widzewa Władysławem Żmudą i Tadeuszem Gapińskim. Gościnnie w filmie wystąpił również obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek. W dokumencie znalazły się unikatowe fragmenty spotkań, w tym bramki z pamiętnych meczów Widzewa z Liverpoolem i Juventusem Turyn.- Niezwykłość tego sukcesu Widzewa polega na tym, że drużyna osiągnęła go w czasie, gdy w Polsce obowiązywał stan wojenny, i to zaraz po tym, jak sprzedała swoich trzech najlepszych piłkarzy - Zbigniewa Bońka, Władysława Żmudę i Marka Piętę. Co więcej, ten sam Boniek, już w barwach Juventusu Turyn, stanął widzewiakom na przeszkodzie w zdobyciu Pucharu Europy. A na końcu sam też tego trofeum nie wywalczył! - mówi autor filmu Rafał Nahorny, dziennikarz nc+.

Oprócz wspomnień zawodników dotyczących rozegranych spotkań wielką wartością produkcji są liczne - czasami wzruszające, czasami śmieszne - pozaboiskowe historie. Niektóre z nich zostały publicznie opowiedziane po raz pierwszy przed kamerami nc+. W dokumencie nie zabraknie wspomnień o nieżyjących już dwóch wspaniałych piłkarzach Widzewa: Włodzimierzu Smolarku i Krzysztofie Surlicie. Dodatkowym smaczkiem filmu są wypowiedzi piłkarzy na temat legendarnego prezesa Ludwika Sobolewskiego, który wprowadził Widzew na salony Europy.