Sport.pl

Premiera niezwykłego filmu o Widzewie już we wtorek w Canal+ [ZWIASTUN]

Premiera trzeciego odcinka cyklu ?O krok od pucharu? traktującego tym razem o sezonie 1982/1983 i wspaniałej przygodzie łódzkiego Widzewa w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych już dziś o godz. 20 w Canal+ Sport. Producentem tego wyjątkowego filmu dokumentalnego jest platforma nc+, a autorem Rafał Nahorny.
Pasjonująca opowieść o sukcesie Widzewa z sezonu 1982/1983 oparta jest na wspomnieniach członków tamtej drużyny, m.in. Józefa Młynarczyka, Romana Wójcickiego, Wiesława Wragi, Andrzeja Grębosza, Mirosława Tłokińskiego i Tadeusza Świątka. Autor filmu przywołuje atmosferę historycznych wydarzeń w rozmowach ze szkoleniowcami wielkiego Widzewa Władysławem Żmudą i Tadeuszem Gapińskim. Gościnnie w filmie wystąpił również obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek. W dokumencie znalazły się unikatowe fragmenty spotkań, w tym bramki z pamiętnych meczów Widzewa z Liverpoolem i Juventusem Turyn.- Niezwykłość tego sukcesu Widzewa polega na tym, że drużyna osiągnęła go w czasie, gdy w Polsce obowiązywał stan wojenny, i to zaraz po tym, jak sprzedała swoich trzech najlepszych piłkarzy - Zbigniewa Bońka, Władysława Żmudę i Marka Piętę. Co więcej, ten sam Boniek, już w barwach Juventusu Turyn, stanął widzewiakom na przeszkodzie w zdobyciu Pucharu Europy. A na końcu sam też tego trofeum nie wywalczył! - mówi autor filmu Rafał Nahorny, dziennikarz nc+.

Oprócz wspomnień zawodników dotyczących rozegranych spotkań wielką wartością produkcji są liczne - czasami wzruszające, czasami śmieszne - pozaboiskowe historie. Niektóre z nich zostały publicznie opowiedziane po raz pierwszy przed kamerami nc+. W dokumencie nie zabraknie wspomnień o nieżyjących już dwóch wspaniałych piłkarzach Widzewa: Włodzimierzu Smolarku i Krzysztofie Surlicie. Dodatkowym smaczkiem filmu są wypowiedzi piłkarzy na temat legendarnego prezesa Ludwika Sobolewskiego, który wprowadził Widzew na salony Europy.

Więcej o:
Komentarze (57)
Premiera niezwykłego filmu o Widzewie już we wtorek w Canal+ [ZWIASTUN]
Zaloguj się
 • mlody-widzewiak1910

  Oceniono 17 razy 9

  Jak mnie to cieszy kałesiacy że wasze życie opiera się na naszych niepowodzeniach,i swoją frustrację i kompleksy wywalacie na forum pod tematami Widzewa no cóż jest to uzasadnione bo wy nie zagracie powyżej 2 ligi długo,nie mówiąc o ekstraklasie bo tam już nigdy wasz potworek nie zagra.

 • mihal501

  Oceniono 49 razy 9

  Wszyscy Łodzianie i prawdziwi kibice, obecność przed telewizorami obowiązkowa!

 • billshankly

  Oceniono 18 razy 8

  Najprawdziwsza Duma Łodzi : WIDZEW!!!

 • mihal501

  Oceniono 25 razy 7

  @kochamwaleniegruchy
  ha,ha,ha pierwszy oddający to kałesu! Weź się człowieku zastanów co ty wypisujesz, ośmieszasz się, idzie, idzie liga miszczów! Jest o czym wypisywać, o kim mają pisać? Może o Sypnieweskim, Wyparle, Tomku Cebuli? Piersi uczciwi piłkarzyki, ha,ha,ha.

 • mihal501

  Oceniono 21 razy 5

  @kochamwaleniegruchy
  "spadek w lepszym stylu" no to rywalizacja na całego, możesz sobie obejrzeć młokosie jak polska piłka stała kiedyś i porównać do tego co jest teraz, zapewniam cię że to dzień do nocy, my mamy taką satysfakcję że uczestniczył w tym nasz Widzew, niestety twój były nieistniejący klubik z dworca może tylko o tym pomarzyć.

 • mihal501

  Oceniono 33 razy 5

  Ta, białe parówy to historia judaizmu w Łodzi, nie jestem antysemitą, ale... W ogóle kawał historii polskiego footbolu, pasmo nieustających sukcesów w kraju i na arenie europejskiej, śmiech...

 • 6or6

  Oceniono 11 razy 1

  Ale tu żydków-zazdrośników się wpisało hahaha. A najbardziej premiera filmu boli galerianki o ksywach szalom1908 (a nie 2013 przypadkiem?) i kochamjudzkiklubsportowy (BTW pedziu - ile twój żks oddał wierzycielom? dostali coś oprócz obietnic "za 7 lat" mośków z Tilii???).

 • dr.webb10

  Oceniono 10 razy 0

  w NSport HD ma isc ten film o Widzewie we wtorek o 20.00? ja mam nie zakodowany... ogladam?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX