Piłkarze Widzewa odwiedzili dzieci w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

Zawodnicy Widzewa sprawili w czwartek dużą niespodziankę małym pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka widzewiacy wraz z pracownikami firmy Magellan SA odwiedzili dzieci, zorganizowali trening piłkarski i wręczyli nagrody.

- Dla nas zawodników takie akcje, odwiedziny dzieci i możliwość porozmawiania z nimi oraz pogrania w piłkę to duża przyjemność. Nic nas to nie kosztuje, a widząc, że sprawiamy radość dzieciom, na twarzy których pojawia się uśmiech, tylko się cieszymy. W klubie przywiązujemy dużą wagę do tego typu spotkań i wizyt. Często odwiedzamy przedszkola, szkoły czy też szpitale. Kibice Widzewa są wszędzie. A my gramy dla nich. Również tych najmłodszych - opowiada Patryk Wolański, bramkarz Widzewa.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki pojawili się zawodnicy Patryk Wolański i Patryk Stępiński. Wraz z pracownikami firmy Magellan widzewiacy zorganizowali dla dzieci profesjonalny trening piłki nożnej, podczas którego m.in. opowiadali najmłodszym o klubie, życiu zawodowego piłkarza czy też zasadach fair play, jakie należy stosować na boisku. Piłkarze odwiedzili również najmłodszych na oddziałach szpitalnych, gdzie rozdawali nagrody, prezenty i plakaty Widzewa.

- Zbliżający się Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla chorych dzieci, dlatego zależało nam, aby w tym dniu najmłodsi pacjenci mogli zapomnieć o chorobie i trwającym leczeniu. Dzięki wizycie zawodników Widzewa udało się choć na chwilę szpitalne sale zamienić na piłkarskie boisko, stworzone specjalnie dla najmłodszych przed szpitalem i sprawić radość dzieciom leczonym w ICZMP - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, kierownik działu marketingu firmy Magellan.

- To już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez Widzew wspólnie z firmą Magellan, która współpracuje z klubem od kilka lat. Magellan to jeden z tych partnerów, który utożsamiany jest ze współpracy z Widzewem m.in. dzięki takim wspólnym akcjom. Wszyscy mamy jeden cel: sprawić radość dzieciom, najmłodszym kibicom Widzewa - dodaje Michał Kulesza, z zarządu Widzewa.