Sport.pl

Były trener Widzewa: Naiwny, ale z charakterem [KOMENTARZ]

Tak jak zapowiadaliśmy wczoraj, Artur Skowronek nie jest już trenerem Widzewa. Rozwiązał kontrakt, bo miał dość bałaganu panującego w klubie i przede wszystkim braku perspektyw


Nie byłem fanem ostatniego szkoleniowca zespołu z al. Piłsudskiego. Do dziś uważam, że z lepszym fachowcem drużyna miała szanse na pozostanie w ekstraklasie. Ale jako człowieka trenera Skowronka po prostu mi żal. Chęci miał dobre, zapału mu nie brakowało. Był jednak kolejnym szkoleniowcem, który przegrał z niekompetencją działaczy i arogancją właściciela.

Nie poradzili sobie z tym znacznie bardziej doświadczeni i utytułowani trenerzy, jak choćby Paweł Janas, który skorzystał z pierwszej okazji, by uciec z Widzewa. W fatalnych okolicznościach rozstawał się z klubem Czesław Michniewicz, zwodzony do ostatniej chwili.

Podobnie jak Skowronka potraktowano Radosława Mroczkowskiego, który wytrwał przez dwa i pół roku tylko dlatego, że jest widzewiakiem. Ale nawet tego decydenci nie potrafili docenić, więc Mroczkowski musiał słuchać i czytać, jakim to jest słabym trenerem i pozbawionym męskich cech człowiekiem.

Do Skowronka mam pretensje, że nie zrobił wszystkiego, by się utrzymać. Nie potrafił przeciwstawić się podpowiadaczom, narzucającym mu, by nie wystawiać najlepszego obrońcy i pomocnika, którzy narazili się, bo są obcokrajowcami, a ktoś na widzewskiej górze ubzdurał sobie, że młodzi Polacy potrafią grać jeśli nie lepiej, to przynajmniej tak samo. Winą Pereza, Leimonasa czy Lafranca było jeszcze to, że sprowadzał ich do Widzewa Mroczkowski.

Skowronek jest bardzo młodym trenerem (ma 32 lata) i chyba to sprawiło, że zabrakło mu doświadczenia. Doświadczenia przede wszystkim życiowego. Bo jako człowiek inteligentny powinien przewidzieć, że to, co spotkało jego poprzedników, nie było tylko jednorazowym wypadkiem. Nie wiem, co obiecali mu szefowie klubu i właściciel, ale sądząc po desperackim kroku, jakim było złożenie rezygnacji, znów były to tylko puste słowa.

Z byłym już trenerem nie rozmawiałem, ale słyszałem, że zaproponowano mu drastyczne obcięcie pensji. Poza tym wymówienia dostała większość trenerów pracujących w Widzewie, rozwiązano rezerwy. I - co najważniejsze - drużyna praktycznie przestała istnieć. Istniała naprawdę realna groźba, że Skowronek mógł przejść do historii jako ten, który co roku spuszczał drużynę do niższej klasy. Byłby przeciwieństwem Leszka Jezierskiego, który przebył drogę z dołu na szczyt.

Ciekawe, gdzie działacze znajdą desperata (choć ciśnie się na usta dosadniejsze określenie), który zdecyduje się przejąć stery widzewskiego "Titanica". Bo klub jest teraz jak statek po zderzeniu z górą lodową niekompetencji i ignorancji. Może wyjściem jest powierzenie drużyny dyrektorowi sportowemu, który ponoć ma ukończony kurs dla piłkarskich instruktorów. To oszczędność jednej pensji i jeden szczebel mniej w kontaktach z właścicielem i jego doradcami.

A poważnie to może zamiast oszczędzać na trenerach, lepiej zmienić zarząd? Obecny - co widać na każdym kroku - nie ma pomysłu na funkcjonowanie Widzewa.

Więcej o:
Komentarze (25)
Były trener Widzewa: Naiwny, ale z charakterem [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • hagira_lodz

  Oceniono 46 razy 18

  Faktycznie, człowieka żal. Możemy mu jednak podziękować za Wolańskiego bo to za jego kadencji Wolański wszedł do 11. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dgyby grał od początku punktów byłoby kapkę więcej.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 9 razy 5

  Artur Skowronek zachował się chociaż jak kapitan tonącego okrętu (chociaż nie musiał). Widzew zaraz wyląduje tam gdzie ŁKS przed chwilą był. I chociaż daleko mi do obu łódzkich drużyn to chciałbym widzieć mordy tych wszystkich "kibiców" Widzewa co tak pruli się do upadającego ŁKS-u. Zachowaliście się jak wasz dobrodziej Cacek prując się jak stara rozjebunda. Jakaś sprawiedliwość musi być!

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 35 razy 5

  A ja się pytam; gdzie są kibice? Gdzie są megalomani uważający się za czołówkę kibiców w Polsce? Dlaczego biernie się przyglądają, gdy pewna grupa ludzi doprowadza ich klub do upadku? Dlaczego nie chodzą na mecze, nie potrafiąc wypełnić bardzo małego stadionu?

 • kossaga

  Oceniono 60 razy 4

  Koleiny zdziwiony ,że Midzem tonie?
  wiadomo człowiek Z GW, jedyna redakcja sportowa w Łodzi ,która faworyzuje klub z przedmieścia !!
  redaktorze Bińczyk , przeanalizuj ostatnie 10 lat od upadku klubu RTS Widzew,
  to pasmo oszustw , przekrętów , korupcji itd
  czerwony nie jest w modzie bo czerwony to złodziej !!

 • hagira_lodz

  Oceniono 31 razy 3

  Zgadzam się z tym, że jako człowieka żal. Jedno za co możemy podziękować to za Wolańskiego, bo to właśnie Skowronek na niego postawił. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że gdyby grał od początku punkcików mogłoby być więcej.

 • www1908

  Oceniono 70 razy 2

  Nigdy tego nie robię ale dam rade wstydzewskim działaczom,nawet tym co "pracuja" poza granicami naszego kraju.Proponuje na trenera B.Derdzikowskiego.Powód ? Po każdym wstydzewskim meczu bardzo wnikliwa analiza spotkania,Analizuje sytuacje na boisku,analizuje zmiany ,podpowiada przed nastepnym meczem.Istny fachowiec.Aż dziw bierze,że nie dostał on propozycji od innych klubów,niekoniecznie z EX.Na jego pomocników proponuje J.Bińczyka i nieustającego w walce o "łódzkie stadiony" Sz.Bujalskiego.Oboje po meczach z nieopisywaną wręcz fachowością przedstawiają grę każdego zawodnika,daja rady,pomagają,chwalą ale i jak trzeba to jak "ojciec" skarcą.
  Myslę,że przy takim sztabie trenerskim wstydzew ma szansę nie tylko w ciągu 2 lat zostać Mistrzem Polski ale i w następnym roku z powodzeniem podbić Europę !! Panowie do boju !!

 • saymon1908

  Oceniono 67 razy 1

  to tylko kwestia czasu jak ten potworek wyzionie ducha, cycek zgarnie kasę z Canal+ sprzeda co się da i przekaże władzę likwidatorowi, który dopełni dzieła całkowitego zniszczenia, ale nawet nie jest mi was żal, za te wszystkie złe rzeczy jakie robiliście przez wiele wiele lat i uchodziło wam to bezkarnie, w końcu sprawiedliwość was dopadła i nastąpił długo oczekiwany koniec KS Wstydzew spółka po spadku.

 • mihal501

  Oceniono 28 razy -2

  srajmon1908
  tak, szczególnie złe rzeczy robiliśmy tobie, masz jakąś manię niższości? Ja nie odczuwam aby nieistniejący kałes robił mi złe rzeczy, więcej, nie odczuwam aby złe rzeczy robił komukolwiek, no chyba że tylko finansowe, to już byli wierzyciele musieliby się wypowiedzieć. Legii też nie lubię ale również nie odczuwam aby robiła jakieś złe rzeczy. Także impotencie umysłowy zastanów się nieco bo nie jest z tobą dobrze.

 • fanatykwidzewa

  Oceniono 24 razy -2

  Młynarczyk Gensieniec Kulesz Wlaźlik WYPIER.......JCIE na Teneryfę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX