Sport.pl

Widzew potrzebuje nowego Radosława Mroczkowskiego [KOMENTARZ]

Kiedyś Widzew był jedną z najważniejszych marek w polskiej piłce, a praca w nim była spełnieniem marzeń. Dziś jest symbolem obciachu, a nawet przeciętni trenerzy i zawodnicy omijają go z daleka
Klub może być biedny, ale uczciwy. Niestety, Widzew wizerunkowo wrócił do czasów z początku XXI wieku, kiedy głośno było o nim z powodu długów, kłótni właścicieli i z roku na rok gorszego poziomu sportowego. Eksperymenty z piłkarzami zakończyły się degradacją, a półtora tygodnia przed rozpoczęciem treningów los klubu jest niepewny.

We wtorek ma zapaść decyzja o licencji na I ligę. Szefowie Widzewa są umiarkowanymi optymistami, podkreślając, że budżet nawet bez transferów nie będzie mniejszy niż u połowy rywali. A jeśli uda się sprzedać Bartłomieja Pawłowskiego czy Eduardsa Visnakovsa, powinno zostać na spłatę kolejnych rat w ramach postępowania układowego. Sytuacja jest jednak bardzo trudna, o czym świadczą radykalne cięcia w spółce.

Wymówienia dostali praktycznie wszyscy trenerzy: bracia Bortnikowie, Grzegorz Mokry, Rafał Pawlak i Tomasz Kmiecik. Sam odszedł Artur Skowronek, bo - jak twierdzi - nie godził się na pracę w tak złych warunkach. Kontrakt rozwiązał Radosław Mroczkowski. Zwolniono też kilku pracowników, a to ponoć jeszcze nie koniec oszczędności. Już wiadomo, że piłkarze latem nie pojadą na obóz.

Najpilniejszym zadaniem jest teraz znalezienie nowego szkoleniowca. Nie będzie to łatwe, bo praca w Widzewie to dziś niestety akt desperacji. Owszem, znajdą się ludzie skłonni przyjść, ale szansa, że będą to prawdziwi trenerzy, jest minimalna. Bo przy obecnych problemach potrzeba człowieka, który jest prawdziwym widzewiakiem. Takiego jak Mroczkowski, który wiosną odrzucił ofertę z Piasta Gliwice, by nie musieć walczyć o utrzymanie z Widzewem.

Problem w tym, że ostatnie wybory były pomyłkami, a postawienie na Pawlaka i Skowronka zakończyły się spadkiem, choć Widzew wcale nie miał najgorszej drużyny w ekstraklasie. Chciałbym się mylić, lecz pomyłką byłoby powierzenie drużyny Włodzimierzowi Tylakowi, bo to jest obecnie jeden z najpoważniejszych kandydatów. To sympatyczny człowiek, jednak niespełniający żadnego z wymienionych wyżej warunków. Na dodatek przez ostatnie kilka lat nie miał do czynienia z zawodową piłką.

Ratunkiem dla klubu może być jakiś nowy Mroczkowski, szkoleniowiec nawet bez znanego nazwiska, lecz pracowity, niebojący się wyzwań. Ale przy tym nowoczesny, odważny i potrafiący pracować z młodzieżą - bo w kadrze będą tylko piłkarze małoletni i niedoświadczeni - i jeszcze potrafiący znaleźć zawodników, na których w przyszłości będzie można zarobić, bo na błędy transferowe Widzewa po prostu nie stać. Szczególnie teraz!

Więcej o:
Komentarze (15)
Widzew potrzebuje nowego Radosława Mroczkowskiego [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • rozbojnick

  Oceniono 32 razy 14

  "...choć Widzew wcale nie miał najgorszej drużyny w ekstraklasie"

  Jak najbardziej miał, tylko reforma rozgrywek zatarła boiskową żałość.
  Runda zasadnicza: 22 punkty na 90 możliwych do zdobycia. 7 punktów straty do przedostatniego miejsca, 10 do gwarantującego utrzymanie.
  Z Mroczkowskim podobne brednie, tzn umarł król, niech żyje król. Nie kto inny jak gazeciane pismaki, dawały do zrozumienia, że Mroczkowski być może się wypalił i już nic nie wyciśnie z drużyny którą budował.

 • pokermax

  Oceniono 23 razy 13

  Widzew miał najsłabszą drużynę w Lidze co nie znaczy ze miał najsłabszy skład !!! trzeba było tylko mądrze korzystać z tych zawodników którzy dawali nadzieję na lepsze wyniki....Pisze Pan ze ,,trzeba nowego Mroczkowskiego,,.....pytam po co ??? skoro jest ,,Stary Mroczkowski ,,??? chyba jasne jest dla każdego to ze rok temu Widzew nie spadł tylko dzięki Mroczkowi.....to jego osobisty sukces...a Cacek może głupoty gadać dalej ..wolno mu bo to wolny kraj.....już na początku tego sezonu jasne było ze będzie ciężko i cała nadzieja w Mroczkowskim ale potem okazało ze nadzieja szybko zgasła i Cacek zatrudnił trenerów z ,,jajami,,.....Myślę ze jesteśmy w tym samym momencie co po Grajewskim .......tylko wtedy był BONIEK !!!!

 • datekada2

  Oceniono 46 razy 10

  "Niestety, Widzew wizerunkowo wrócił do czasów z początku XXI wieku...". Pamiętam takie powiedzenie z tego okresu: żaden klub nie da ci tyle ile Widzew obieca. Znowu jest aktualne?

 • bodek_75

  Oceniono 13 razy 9

  Wlaźlik odchodzi (?) z WIDZEWA !!!!!!!!!! Qrwa dlaczego tak późno jak już wszystko rozpi**dolił

 • aimar74

  Oceniono 25 razy 7

  Bińczyk na trenera................czegokolwiek! Byle już nic nie pisał!!!!!!!!
  Cokolwiek napisze mam to: www.youtube.com/watch?v=oxiJrcFo724

 • bodek_75

  Oceniono 12 razy 4

  Wlaźlik odchodzi (?) z WIDZEWA !!! Dlaczego tak długo to trwało

 • 8c

  Oceniono 28 razy 0

  Cała trójca ( bujal, derdzik, jar) powinna składać aplikację. Czy to w tercecie czy pojedynczo macie naprawdę duże szanse!
  Naprawdę bez odrobiny ironii macie duże szanse.
  Rozumiem, że bujal jako dobry spadochroniarz wylądował w Bełchatowie ale wy dwaj - Bińczyk, Derdzikowski - tylko się marnujecie w GW

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX