Widzew Łódź z licencją na pierwszą ligę

Komisja Licencyjna przyznała Widzewowi licencję na pierwszoligowe rozgrywki w sezonie 2014/2015
14 maja Widzew dostał zgodę na grę w ekstraklasie, ale później z niej spadł. I ponownie musiał wystąpić o licencję, tym razem na rozgrywki pierwszoligowe. Na zapleczu ekstraklasy kluby nie mogą liczyć na pieniądze za transmisje telewizyjne i od sponsora rozgrywek, dlatego Widzew musiał przedstawić nową prognozę finansową. Musiał więc wytłumaczyć, skąd weźmie pieniądze na działalność bieżącą i jeszcze na spłacanie długów. - Jesteśmy dobrej myśli - zapewniali przy al. Piłsudskiego.

I mieli dobre przeczucie, bo Komisja Licencyjna dała się przekonać i przyznała Widzewowi licencję z nadzorem finansowym.

"Widzew Łódź otrzymał licencję uprawniającą do udziału w I lidze wraz z nadzorem finansowym. Jednocześnie komisja postanowiła nałożyć na klub sankcję w postaci ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników do wysokości 5 tys. zł średniomiesięcznie w okresie trwania kontraktu ze wszystkich tytułów w odniesieniu do każdego nowozatrudnionego zawodnika. Ponadto klub musi ograniczyć koszty wynagrodzeń ze wszystkich tytułów dotyczące wszystkich zatrudnionych pracowników (w tym nowozatrudnionych zawodników) do wysokości średniej miesięcznej kwoty kosztów wynagrodzeń wszystkich pracowników wykazanej w prognozie finansowej, tj. do wysokości 325 tys. zł średniomiesięcznie w trakcie sezonu 2014/2015" - czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN.