Krystian Nowak o pierwszym tygodniu przygotowań Widzewa: "Dużo ćwiczeń z piłką"

- Od samego początku mamy dużo więcej typowo piłkarskich rzeczy niż samego biegania czy siłowni - ocenia pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu Krystian Nowak z Widzewa Łódź.
Dobiega końca pierwszy tydzień treningów widzewiaków przed sezonem w pierwszej lidze. - Treningi, które mamy za sobą, były wprowadzające, tak że nie można dokładnie powiedzieć, jak te przygotowania będą wyglądały. Uwagę przykuwa duża ilość ćwiczeń z piłkami. Mamy mnóstwo różnego rodzaju gierek. Myślę, że to jest spowodowane tym, że trenuje z nami dużo nowych zawodników i pewnie trener chce ich zobaczyć w grach. Niemniej jednak od samego początku mamy dużo więcej typowo piłkarskich rzeczy niż samego biegania czy siłowni - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Widzewa Nowak.

Młody zawodnik łódzkiego zespołu wypowiada się także m.in. na temat braku zgrupowania. - Obozy służą przede wszystkim integracji. Przebywamy ze sobą 24 godziny na dobę, jemy wspólne posiłki. Jeśli jednak chodzi o same warunki do treningów, to tutaj, w Łodzi, są one bardzo dobre. Mamy dwa boiska, na których możemy trenować, ta kże możemy się dobrze przygotować. Są plusy i minusy braku wyjazdu. Jest to pewnego rodzaju oszczędność. Poza tym nie każdy lubi zgrupowania. Po dwóch tygodniach można mieć dość siedzenia w czterech ścianach i oglądania tych samych twarzy dzień w dzień. Tutaj każdy ma rodziny i bliskich, dzięki czemu możemy z nimi spędzić czas po treningu. Dlatego sądzę, że do sezonu przygotujemy się optymalnie i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Cały wywiad z Krystianem Nowakiem na oficjalnej stronie Widzewa.