Sport.pl

Widzew szuka domu na wiosnę. "Żadne decyzje nie zapadły, bo zapaść nie mogły"

Szefowie łódzkiego klubu szukają stadionu, na którym jesienią mogłaby grać pierwszoligowa drużyna. - Nic nie jest jeszcze postanowione - zarzeka się Cezary Świątczak, dyrektor Widzewa
PIŁKA NOŻNA. Znalezienie obiektu zastępczego dla piłkarzy to konieczność, bo jeszcze w tym roku - od rozbiórki starego obiektu - rozpocząć ma się budowa stadionu przy al. Piłsudskiego. Pewności, kiedy dokładnie, i czy w ogóle się to stanie jeszcze w tym roku, jednak nie ma. Przetarg na budowę nowego obiektu dla 18 tys. widzów wygrała firma Mosty Łódź, ale niedawno odwołanie złożył Mostostal Warszawa i przez to na pewno przesunie się termin rozpoczęcia prac. O ile? Tego nie wiadomo.

Przy al. Piłsudskiego zakładają, że tegoroczne mecze w pierwszej lidze drużyna rozegra jeszcze w Łodzi na swoim obiekcie. Mowa o dziewięciu spotkaniach w roli gospodarza - od 9 sierpnia do 22 listopada. - To naszym zdaniem najbardziej prawdopodobne, ale pewności, czy będzie możliwość, byśmy w tym roku grali przy al. Piłsudskiego, nie mamy - mówi Świątczak i dodaje: - Nie mamy żadnych dokumentów, które by to potwierdzały. Po prostu dziś nie jest znany harmonogram prac.

Pewne jest to, że wiosną Widzew grać u siebie nie będzie (oczywiście, jeśli przyjmiemy, że stadion będzie budowany). Wszystkie przyłącza znajdują się w obecnym budynku klubowym i obiekt będzie musiał być całkowicie wyłączony z użytku. Dlatego działacze szukają stadionu zastępczego. - Na razie sondujemy teren. Byłem już w kilku miastach: w Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandrowie Łódzkim... Oglądamy obiekty, sprawdzamy, czy w ogóle nas tam chcą, czy widzą potencjał w tym, że będą gościć Widzew - opowiada Świątczak. - Żadna decyzja jednak nie zapadła, bo zapaść nie mogła. Powtarzam: nie znamy harmonogramu prac. Już teraz szukamy stadionu zastępczego, bo musimy być przygotowani na różne warianty.

Łódzkie media obiegła jednak informacja, że wiosną Widzew będzie grał w Piotrkowie. Trybuny obiektu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogą pomieścić około 3 tys. osób, z czego 500 pod dachem. Został zmodernizowany w 2011 roku. Wtedy powstał nowy budynek z szatniami, pomieszczeniami dla sędziów, dziennikarzy oraz dla monitoringu. Jest też sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze.

- To jedna z opcji, powiedzmy, że poważna. Ale na pewno nie powiem teraz, że na pewno zagramy w tym mieście. Gdybym to zrobił, to byłbym niepoważny - mówi dyrektor Świątczak. - Kibice muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Pewne jest też to, że żaden ze stadionów w województwie, o których myślą w Widzewie, nie spełnia pierwszoligowych wymogów. Oczywiście wyjątkiem jest ekstraklasowy obiekt w Bełchatowie, ale on nie wchodzi w grę, bo tam gra PGE GKS. Przy al. Piłsudskiego liczą jednak na to, że PZPN pójdzie klubowi na rękę i stadion zastępczy dopuści do rozgrywek. - Gdyby w związku mieli sztywno trzymać się przepisów, to rozgrywki pierwszej ligi w ogóle by się nie rozpoczęły. Ile stadionów ma podgrzewane murawy, co od dwóch lat jest wymogiem licencyjnym? Ledwie kilka - usłyszeliśmy w Widzewie.

Więcej o:
Komentarze (15)
Widzew szuka domu na wiosnę. "Żadne decyzje nie zapadły, bo zapaść nie mogły"
Zaloguj się
 • widzewska_moc

  Oceniono 49 razy 5

  Kundelki z AP(nie mylić z nieistniejącym kałesem) co was tak mało?Artykuł o Widzewie a jeszcze nie widać śmierdzącego moczem,obornikiem i tanim winem geymona.Zachlał się czy jak?

 • brasi1

  Oceniono 47 razy 1

  Widzew najlepiej na wiosnę w Piotrkowie ! Miasto o wieloletnich tradycjach, gdzie Widzewowi kibicują całe pokolenia. Ostatnio pojawiło się trochę chorągiewek i zafascynowanych nimi dzieciaków ale to chwilowe i przeminą. Pozdrawiam wszystkich Widzewiaków

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 2 razy 0

  O. Piotrków Trybunalski to dobre miejsce. W końcu Widzew grałby u siebie :)

 • lcman

  Oceniono 4 razy 0

  Zapraszamy do Tomaszowa! To będzie wielki zaszczyt gościć RTS u nas! Znacząca grupa fanów z TM zagwarantowana! No i może nasze pożal się Boże władze zdecydują o remoncie stadionu na którym gra Lechia Tomaszów! (obiecują to co 4lata przy okazji wyborów samorządowych!)

 • saymon1908

  Oceniono 21 razy -1

  Gdyby związek przestrzegał przepisów to wstydzew nigdy nie dostałby licencji, proste jak świński ogon. Parchy znowu liczą na oszustów z PZPN u, że pójdą na rękę a niby dlaczego??? Przepis jest przepis i koniec dyskusji, nie ma wyjątków, a tak przy okazji czy wy frajerzy wierzycie w cuda i myślicie, że ten nowy kurnik kiedykolwiek powstanie???

 • piastow1908ruda

  Oceniono 14 razy -2

  jak to nikt nie chce oddać swojego stadionu ???? przecież pierdzewu odda kasę i to całą w ratach przez 15 lat :)

 • jazz1910

  Oceniono 64 razy -2

  Gdziekolwiek zagramy i tak będziemy mieli pełne trybuny ;-)
  Ważne żeby budowa zaczęła się w tym roku... tego oczekują ŁODZIANIE i kibice Widzewa z całego kraju, ba - świata ;-)

 • opin7

  Oceniono 29 razy -3

  Kałes się skończył! Ap szrot piłki też! W Łodzi jest tylko Widzew. Zapamiętać kundle pejsate kałes!

 • rozbojnick

  Oceniono 55 razy -3

  Kogo obchodzi gdzie będzie grał ten żałosny klubik? Niech grają jak najdalej od naszego miasta i już nie wracają.
  Napiszcie lepiej, że Kraków wykiwał nas z walką: Szpilka - Adamek. Moim zdaniem, to dopiero początek podbierania AA ciekawych imprez sportowych, bo na horyzoncie kolejne piękne hale, lada dzień oddawane do użytku.
  Porównajcie krakowską z naszą "Żelbeton Areną" : www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=M8SqvLEcrqY#t=153

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX