Widzew przegrał z Rubinem II Kazań. Gol nowego

W pierwszym letnim sparingu piłkarze Widzewa przegrali z drużyną rezerw Rubina Kazań. Nowi gracze nie zachwycili.
PIŁKA NOŻNA. Drugi zespół Rubina, a także młodzieżowcy tego klubu są w Polsce na zgrupowaniu. Obóz zorganizował im Robert Stachura, były piłkarz Widzewa, a obecnie menedżer. - Trenują w naprawdę bardzo dobrych warunkach w Kielcach. Coraz więcej drużyn chce przyjeżdżać na zgrupowania do Polski - mówi mieszkający na Cyprze Stachura. Trenerzy Rubina chętnie przystali na propozycję gry z Widzewem.

Dla łodzian to pierwszy tego lata sparing i przy okazji debiut nowego trenera Włodzimierza Tylaka. W pierwszym składzie debiutantów nie było, bo chociaż Michał Płotka, Damian Radowicz, Adrian Pietrowski i Mateusz Broź dopiero starają się o kontrakty z Widzewem, to w przeszłości już w nim występowali. Zresztą to właśnie chyba oni z grona sprawdzanych zawodników są najbliżej dołączenia do drużyny na stałe.

Na pierwszego gola kibice czekali do 17. minuty i, niestety, był to gol dla Rosjan. Błąd obrońców Krystiana Nowaka i Michała Płotki wykorzystał pewnym strzałem obok Patryka Wolańskiego Rusłan Galiakberow. Widzewiacy mogli szybko odpowiedzieć bramką, ale najpierw piłka po strzale głową Mateusza Brozia trafiła w słupek, a po chwili napastnika łódzkiej drużyny, który uderzał z ostrego kąta, zatrzymał bramkarz Rubina.

Przed przerwą łodzianie mieli jeszcze dwie szanse. Pietrowski strzelił jednak głową zbyt słabo, a Piotr Mroziński niecelnie. Widzewiakom udało się wyrównać dopiero po przerwie. W 64. minucie bramkarza Rubina pokonał Pietrowski, który był najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym rywali i płaskim strzałem z pierwszej piłki doprowadził do wyrównania.

Chwilę po golu na boisko wyszli testowani zawodnicy - aż dziewięciu. Ilu z nich zdało egzamin? Wszyscy na pewno bardzo się starali. Tymoteusz Zieleśkiewicz (Warta Poznań) miał dobrą okazję, a Jakub Czapliński wyróżniał się na prawym skrzydle. Do podpisywania kontraktów jednak jeszcze raczej daleka droga. - Owszem, grali ambitnie, ale to trochę za mało. Spodziewaliśmy się więcej - mówił Tylak.

W sparingu nie wystąpił Wojciech Borowiec. To 28-letni piłkarz czwartoligowego Widoku Skierniewice, który we wtorek przyjechał na testy. - Polecił go jeden z naszych trenerów młodzieżowych. Mówił, że się wyróżnia. Ale po treningu uznaliśmy, że się nie nadaje - tłumaczy trener Widzewa.

Mecz zakończył się wygraną gości, bo już w doliczonym czasie gry Seweryna Derbisza strzałem z bliska pokonał Marko Livaja.

W sparingu nie zagrali m.in. Eduards Visnakovs i Veljko Batrović. Ten drugi ćwiczył indywidualnie, bo - jak twierdzą w klubie - wrócił z urlopu z kontuzją. Z kolei Łotysz czekał pod klubowym budynkiem na zgodę na wyjazd do St. Pauli. Jak przekonuje Grzegorz Waranecki, przyjaciel piłkarza, który sprowadził go do Widzewa, klub drugiej Bundesligi gotowy jest zapłacić łódzkiemu klubowi pół miliona euro. Wszystkie pieniądze mają trafić na al. Piłsudskiego. Waranecki twierdzi, że nie chce z tej kwoty nawet eurocenta.

W Łodzi wciąż nie ma Alexa Bruno i Princewilla Okachiego i najwyraźniej nikt w klubie nie wie, kiedy wrócą. O ile w ogóle się do Polski wybierają. Brazylijczyk wrzucił na jeden z portali społecznościowych swoje zdjęcie z siłowni w Brazylii. Wiadomo już przynajmniej, że piłkarz jest cały i zdrowy i nie utknął gdzieś na lotnisku.

W sobotę widzewiacy rozegrają drugi letni sparing. W Gutowie Małym zmierzą się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok prowadzoną przez Michała Probierza.

Widzew - Rubin II Kazań 1:2 (0:1)

Gole: Pietrowski (64.) - Galiakberov (17.), Livaja (90. + 1).

Widzew: Wolański - Stępiński, Nowak, Augustyniak, Płotka - Kasprzak, Mroziński - Pietrowski, Radowicz, Rybicki - Broź oraz od 65. minuty Derbisz, Kozłowski, Pakosz, Żytek, Skołorzyński, Zieleśkiewicz, Brzeski, Warchoł, Czapliński.