Pierwsza wygrana Widzewa Łódź w letnich sparingach. Z Dolcanem

Po czterech kolejnych porażkach piłkarze Widzewa Łódź wygrali w Ząbkach z Dolcanem 4:2 i odnieśli wreszcie pierwsze sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym.
Rozegrane w Ząbkach spotkanie z miejscowym Dolcanem podzielono na cztery części po 30 minut. Już w 3. min mogło być 1:0 dla gości. Konrad Wrzesiński strzelił z kilkunastu metrów z ostrego kąta, ale piłkę sparował bramkarz i ta po odbiciu się jeszcze od poprzeczki wyleciała na rzut rożny. W 13. min Szymon Matuszek sfaulował w polu karnym Jakuba Czaplińskiego, ale Piotr Mroziński fatalnie wykonał rzut karny i Maciej Humerski obronił jego strzał. Gola udało się zdobyć 10 min później. Mateusz Broź popisał się ładną akcją po lewej stronie i wyłożył piłkę Konradowi Wrzesińskiemu, który pokonał bramkarza Dolcanu.

Druga kwarta zaczęła się od rzutu karnego dla Dolcanu, którego w 34. min sprokurował Wołodymir Pidwirny. Jedenastkę na bramkę zamienił Adrian Łuszkiewicz i było 1:1. Kilka minut później sędzia podyktował trzeci rzut karny w meczu, a drugi dla Widzewa. Znów faulował Matuszek (tym razem Mateusza Brozia), który po drugiej żółtej kartce wyleciał z boiska. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Broź i Widzew odzyskał prowadzenie. W kolejnych minutach dobrą okazję po indywidualnej akcji miał Rafał Augustyniak, ale z bliska minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi Grzegorz Piesio strzelił w poprzeczkę. Czwarty gol w drugiej części meczu jednak jeszcze padł - w 45. min ładną akcję Widzewa i asystę Wrzesińskiego zakończył płaskim strzałem Damian Warchoł.

W trzeciej kwarcie Widzew nie miał klarownych sytuacji. Dwie stworzyli sobie za to gospodarze. Najpierw w 68. min Łuszkiewicz trafił z bliska w poprzeczkę, a dwie minuty później strzałem zza pola karnego kontaktową bramkę zdobył były widzewiak Patryk Mikita. Wcześniej fatalny błąd popełnił Przemysław Kaspierkiewicz, który podał piłkę do Mikity. Źle w bramce zachował się także Przemysław Frąckowiak.

W ostatniej kwarcie jedynego gola zdobył Michał Przybyła, który wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Rybickiego. Ostatecznie Widzew pokonał więc Dolcana 4:2 i odniósł pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Przeciwko Dolcanowi nie zagrali m.in. Eduards Visnakovs, Veljko Batrović i kontuzjowany Krystian Nowak, a także Patryk Wolański i Patryk Stępiński. Ten ostatni wyjechał na testy do angielskiego Huddersfield, a Wolański jest ponoć blisko transferu zagranicznego.

Dolcan Ząbki - Widzew Łódź 2:4 (0:1, 1:2, 1:0, 0:1)

Widzew:<>b> Krakowiak (61. Frąckowiak) - Czapliński (91. Ławniczak), Mroziński (91. Sołtysik), Pidwirny (91. Grunt), Del Toro (73. Kozłowski) - Wrzesiński (82. Przybyła), P. Kasperkiewicz (91. A. Kasperkiewicz), Augustyniak, Broż (61. Rybicki)- Kwiek (110. Warchoł) - Warchoł (61. Kasprzak).

Gole: Łuszkiewicz (34. k.), Mikita (70.) - Wrzesiński (23.), Broź (37. k.), Warchoł (45.), Przybyła (104.)