Jakub Czapliński z Widzewa: "Zaczynamy tworzyć kolektyw"

Jakub Czapliński jest jednym z najmłodszych zawodników Widzewa, którzy podpisali kontrakt przed zbliżającym się sezonem I ligi. 18-letni piłkarz może zastąpić w klubie Patryka Stępińskiego
Stępiński szuka innego klubu, niż Widzew, a aktualnie przebywa na testach w angielskim Huddersfield. To właśnie dlatego młody Czapliński ma szansę gry w jedenastce łódzkiej drużyny. - Patryka dopinguję. Ma za sobą sukcesy w reprezentacji juniorów, grał sporo meczów w ekstraklasie, choć jest tylko rok starszy ode mnie - mówi w rozmowie z portalem Widzewiak.pl Czapliński. - Ciekawe, czy ta angielska przygoda mu się powiedzie. Przy okazji gdyby mu się udało, to szanse na moje występy by się zwiększyły.

18-letni piłkarz trafił do pierwszej drużyny Widzewa dzięki swojemu menedżerowi Andrzejowi Grajewskiemu. Wcześniej grał w Warcie Poznań, a jego marzeniem była gra w Lechu. - Przebicie się do kadry Lecha byłoby dla mnie znacznie trudniejsze, a chciałbym grać jak najwięcej, dlatego menedżer nie musiał mnie przekonywać - mówi Czapliński. - Próbowaliśmy już w listopadzie pokazać się w sparingu. Grałem zimą w meczu kontrolnym w Uniejowie, ale jedynym efektem było przejście do drużyny rezerw RTS. W trzeciej lidze rozegrałem 15 meczów i strzeliłem dwa gole. Najbardziej lubię grać na prawej obronie. Warto dodać, że Czapliński jest najszybszym zawodnikiem Widzewa. - Jak pokazał mundial, skrajni obrońcy dublują pomocników i spełniają rolę skrzydłowych, potem muszą wrócić do defensywy, dlatego na mojej pozycji to się przydaje - mówi piłkarz.

Widzew zainauguruje rozgrywki I ligi już za tydzień. - Mimo wielu zmian w zespole, zaczynamy już tworzyć kolektyw. Finisz przygotowań i zgrupowanie w Świdniku powinno pomóc w zgraniu, wzajemnym poznaniu. Będę się bardzo starał, by Widzew przedłużał ze mną kontrakt już po powrocie do T-Mobile Ekstraklasy - kończy Czapliński.

Cały wywiad z zawodnikiem przeczytasz w portalu Widzewiak.pl.