Widzew zwycięski w ostatnim sparingu. Nadzieja pozostaje

Widzew Łódź sobotnim meczem z Avią Świdnik zakończył okres sparingowy w czasie przygotowań do rozgrywek I ligi. Podopieczni trenera Włodzimierza Tylaka pewnie wygrali 3:0.
Przez ostatni tydzień widzewiacy przebywali w Świdniku na jedynym w tym okresie przygotowawczym zgrupowaniu przed ligą. Trener Włodzimierz Tylak zaplanował w tym czasie dwa sparingi. W środę Widzew wygrał ze Stalą Kraśnik 2:1, a w sobotę zmierzył się z Avią Świdnik.

Widzew wyszedł na mecz składem, który był skompletowany z zakontraktowanych zawodników. Tylak chciał więc przetestować swoją wykrystalizowaną jedenastkę przed sezonem. Jedynymi zawodnikami, którzy mogą jeszcze odejść, są Eduards Visnakovs i Krystian Nowak. Jeśli chodzi o Łotysza, to już od dawna szuka nowego klubu, a obrońca dostał ciekawą ofertę z ligi włoskiej.

Łodzianie dobrze rozpoczęli spotkanie z Avią, bo już w 6. minucie do bramki rywali trafił Piotr Mroziński. Pomocnik wykorzystał dobre dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego. W kolejnych minutach Widzew wciąż był lepszy od rywali. Avia stwarzała sytuacje jedynie ze stałych fragmentów gry. W drugiej połowie Visnakovsa zastąpił Damian Warchoł, który podwyższył wynik spotkania. Ustalił go inny zmiennik, Wołodymir Pidwirny, który zastąpił strzelca pierwszej bramki. W 86. minucie strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Rozgrywki I ligi startują już w następny weekend, a Widzew na wyjeździe zagra z GKS Katowice.

Avia Świdnik - Widzew Łódź 0:3 (0:1)

Bramki: Piotr Mroziński 6, Damian Warchoł 63, Wołodymir Pidwirny 86

Widzew: Krakowiak (64. Hamzic) - Czapliński (60. Sołtysik), Nowak, Mroziński (85. Pidwirny), Kozłowski, Wrzesiński (60. Tanchyk), Kasprzak (85. Ławniczak), Augustyniak (70. Piotr Kasperkiewicz), Broź (70. Kwiek), Rybicki, Visnakovs (46. Warchoł)