Marek Koniarek o meczu Widzew - GKS Katowice: "Liczę na remis"

Marek Koniarek to były gracz zarówno Widzewa, jak i GKS Katowice. Oba zespoły w najbliższą sobotę zainaugurują rozgrywki I ligi
Koniarek w rozmowie z portalem widzewtomy.net podkreśla, że jego serce bije równo dla obu drużyn. - Jako piłkarz, kiedy grałem w barwach Widzewa z GKS Katowice, zawsze modliłem się o remis. Ten jednak padał rzadko, a do tego strzeliłem rywalom zawsze jakaś bramkę, co było w jakimś stopniu niefortunne - mówi Koniarek. - Teraz też trzymam kciuki za obie drużyny, życzę im, by jak najszybciej awansowały do ekstraklasy. W sobotę liczę na remis.

Zawodnik podkreśla, że Widzewowi ciężko będzie wywieźć punkty z Katowic. - Gdyby nie zawirowania w zespole, to faworytem byłby Widzew. Nie było jednak do końca wiadomo, czy dostanie on licencję. Odeszło sporo doświadczonych zawodników, zostali sami młodzi. GKS z kolei sprowadził kilku nowych graczy. Nie są to jakieś gwiazdy, ale solidni piłkarze i myślę, że gospodarze będą faworytem. Ale to tylko piłka i wszystko może się zdarzyć - mówi Koniarek, który wybiera się na sobotnie spotkanie.

Początek meczu o godz. 14.45.

Więcej o: