Sport.pl

Trener Arki przed meczem z Widzewem: "Liczą się tylko trzy punkty"

O godz. 18.30 rozpocznie się mecz Widzewa Łódź z Arką Gdynia. Dariusz Dźwigała, trener ekipy z Trójmiasta, nie wyobraża sobie innego scenariusza niż zwycięstwo swojej drużyny
Widzewiacy w tym sezonie spisują się słabo. Nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach I ligi, a dwa remisy nie cieszą ani kibiców, ani samych piłkarzy. Łódzka drużyna jest młoda i brakuje jej ogrania w niełatwych rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. Wykorzystać to chcą piłkarze Arki Gdynia, którzy, podobnie jak Widzew, walczą o awans na najwyższy szczebel. - W spotkaniu z Widzewem musimy szybciej dostawać się pod bramkę rywala - mówi trener gdynian Dariusz Dźwigała. - W Olsztynie ze Stomilem byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, prowadziliśmy grę, a jednak przegraliśmy 0:1. To kolejna strata punktów po remisie na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz. Dlatego we wtorkowym meczu z Widzewem nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak zdobycie trzech punktów. Chcemy zagrać dla naszych kibiców, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce. W spotkaniu ze Stomilem nie miałem zastrzeżeń co do zaangażowania drużyny i kibice na pewno też to dostrzegli, że chłopcy zrobili wszystko, żeby wygrać ten mecz.

I dodaje: - Musimy ukierunkować grę w boczne sektory boiska. Poza tym musimy być więcej i szybciej pod bramką rywala.

W meczu z Widzewem nie zagra Łukasz Kowalski, który w meczu ze Stomilem "pomógł" olsztynianom, strzelając jedyną w meczu bramkę, ale samobójczą. - Łukasz nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na wtorkowe spotkanie. Natomiast mogą znaleźć się w niej Michał Szubert i Marcus da Silva, którzy wyleczyli kontuzje. Zobaczymy, w jakiej są formie i zadecydujemy, czy są gotowi na grę przez 90 minut, czy może w mniejszym wymiarze - mówi Dźwigała.

Więcej o:
Komentarze (3)
Trener Arki przed meczem z Widzewem: "Liczą się tylko trzy punkty"
Zaloguj się
 • 19lolek08

  Oceniono 3 razy 1

  Do dicksalomon ŁKS był, jest i będzie ty baranie twój wstydzew niech lepiej przygotuje się do rozrywki IV ligi albo niżej w Łodzi tylko ŁKS

 • dicksalomon

  Oceniono 5 razy -1

  do srajmon2008
  łks-u już całe szczęście nie ma i nie bedzie skończył żywot w 2013r hura hura hura

 • saymon1908

  Oceniono 12 razy -4

  panie trenerze, my rodowici łodzianie też sobie nie wyobrażmy innego wyniku niż wysokie zwycięstwo Arki Gdynia, gracie nie tylko dla swoich kibiców, wy gracie również po to, żeby pokonując tych żałosnych cieniasów, sprawić przyjemność kibicom jedynego łódzkiego klubu ŁKS !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX