Sport.pl

Widzew Łódź. Powrót dyżurnego trenera [OPINIA]

Poziom absurdu w Widzewie osiągnął już Himalaje. Przed spadkiem drużynę ma ratować ktoś, którego jedyną zaletą jest lojalność wobec przełożonych.


Ostatnie dni, a nawet tygodnie były w Widzewie jedną wielką kompromitacją. Klub, który całkiem niedawno był jednym z najpopularniejszych w Polsce, pod względem medialności przegrywa w I lidze nawet z Zagłębiem Lubin, a na boisku leją go rywale z miast, miasteczek i wsi. Inaczej być nie może, gdy zamiast drużyny pod szyldem Widzewa występuje zbieranina przypadkowych ludzi. W takiej sytuacji wyjściem jest zatrudnienie trenera, który będzie ich uczył.

Przy al. Piłsudskiego nie dość, że zaangażowano piłkarskich nieudaczników, to jeszcze ma nimi kierować człowiek, który trenerem przestał być kilkanaście lat temu. Jakby tego było mało, jest ubezwłasnowolniony, ponieważ zgadza się wykonywać polecenia człowieka za szkoleniowca tylko się uważającego, ponieważ przed niemalże wiekami udało mu się wygrać czy zremisować jakiś mecz w II czy III lidze, czym zaimponował swojemu przyjacielowi. Taki eksperyment musiał zakończyć się fatalnie, a poziom kompromitacji przesuwał się coraz dalej i dalej.

Sympatyczny kiedyś Włodzimierz Tylak doprowadził do tego, że nawet przychylni mu wcześniej ludzie stracili wobec niego szacunek. Lżony przez kibiców nie był w stanie pokazać resztek charakteru i po kolejnej wpadce zachować się jak mężczyzna, czyli zrezygnować. - Kiedy podam się do dymisji? Nie będę odpowiadał na to pytanie. Już dawno mnie skreśliliście. Jak długo będę na stanowisku trenera Widzewa? Tak długo, jak będziecie mnie o to pytać - to wypowiedź z sobotniej konferencji prasowej po porażce z Chojniczanką. Doszło do tego, że wracającą z wyjazdu drużynę musiała ochraniać pod stadionem policja.

Jak to już jest w Widzewie, nie wiadomo. Kto stracił cierpliwość? Czy to Tylak miał już dość, czy może jego przełożeni (Sylwester Cacek i Grzegorz Bakalarczyk) uświadomili sobie, że granice kompromitacji zostały już przekroczone. W poniedziałek zapadła więc decyzja o zmianie trenera. Na tym jednak kończą się optymistyczne wiadomości, ponieważ Tylaka ma zastąpić Rafał Pawlak. Zaskoczenie to żadne, bo nowy szkoleniowiec od kilku tygodni kopał dołki pod poprzednikiem, opowiadając, jaki jest słaby i że on osiągnąłby z obecnym zespołem dużo więcej. Widać przekonał o tym szefów Widzewa, bo dostał kolejną szansę.

Co to oznacza dla drużyny? Nic! To jak w powiedzeniu o wpadnięciu z deszczu pod rynnę. Zmieniło się tylko to, że polecenia z tzw. góry, czyli od nieformalnego dyrektora sportowego, jakimi jest Grzegorz Bakalarczyk, będzie teraz wykonywał Pawlak. Osobom z krótszą pamięcią przypominam, że rok temu w znacznie lepszej sytuacji zmienił Radosława Mroczkowskiego, praktycznie w każdym meczu udowadniając, że powierzenie mu zespołu było błędem. Błędem tak dużym, że nie udało się go naprawić także Arturowi Skowronkowi. Wygląda to tak, jakby dyslektykowi kazać uczyć ortografii.

Pawlak wcześniej był ponoć skautem. Efekty pracy widać co tydzień. Jedynym nowym zawodnikiem, który się sprawdza, jest bramkarz Dino Hamzić. Lecz akurat z jego transferem Pawlak ponoć nie miał nic wspólnego. Od niedawna pomagał szkoleniowcom, prowadząc dodatkowe zajęcia z graczami ofensywnymi. Z jakim skutkiem, pokazują wyniki.

Jedyna korzyść ze zmiany trenera jest taka, że kibice zapewne dadzą Pawlakowi trochę czasu i zaprzestaną wyzwisk. Pojawił się też pomysł, żeby do pomocy dać mu Piotra Szarpaka, który jest widzewiakiem z krwi i kości, mającym udział w największych sukcesach. Czy to jednak coś zmieni? Chyba że Pawlak jest geniuszem i po półrocznej edukacji w szkole PZPN niczym Zelig z filmu Woody'ego Allena stał się wybitnym trenerem. Wątpię...

Komentarze (23)
Widzew Łódź. Powrót dyżurnego trenera [OPINIA]
Zaloguj się
 • jazz1910

  Oceniono 40 razy 14

  ... przynajmniej mamy trenera. Słabego, co czas pokaże a boisko obnaży jego słabości, ale trenera.
  Czyli za miesiąc się zacznie cd...

 • jazz1910

  Oceniono 47 razy 9

  kossAgi i inne blondynki:
  a kogo obchodzą wasze poglądy? ;-)
  Jesteście przerzutami ze zlikwidowanego łksu. Akademia Ped..łków - brzmi dumnie ;-)

 • gaaluu

  Oceniono 11 razy 7

  ...już przestałem się tym denerwować co robi Pan Cacek i Bakalarczyk!!! Ja i moi znajomi już nie jedzą w restauracjach Spinx!! Zróbcie to samo i niech wypier...lją z tego miasta!! I są naprawdę odważni niszcząc taką markę!! Zróbmy to co swego czasu zrobiła Pogoń Szczecin. Tego klubu już nie da się uratować a jedyną możliwością jet nowe towarzystwo, nowy klub i przede wszystkim nowe władze!!! Proszę was wszystkich!!! Niech nikt nie idzie na kolejny mecz tego "złomu"!! Niech wycofa zespół z rozgrywek a odbudujemy ten klub przy pomocy ludzi biznesu, ludzi którzy nie chcą mieć nic wspólnego z Cackiem, Bakalarczykiem i innymi nieudacznikami!!!!

 • wierny33kibic

  Oceniono 4 razy 4

  dlaczego nie zatrudnicie trenera, który wstrząśnie drużyną i może wtedy zaczną grać jak dawniej. Zatrudnijcie Pana Mroczkowskiego, on z niczego zrobił coś.

 • pokermax

  Oceniono 6 razy 4

  To teraz to chyba jasne jak Cackowi zależy na Widzewie .....zamienił nieudacznika na fachowca od spadków......To Pawlak tak naprawdę spuścił Widzew z ligi bo kompletnie rozwalił drużynę Mroczkowskiego i Skowronek już nie dał rady......Gdyby Cackowi zależało choć trochę to należałoby przeprosić Mroczkowskiego !!!!

 • wierny33kibic

  Oceniono 3 razy 1

  jak można zatrudniać trenera który w poprzedniej kadencji nic nie osiągnął

 • braveran

  Oceniono 10 razy -2

  NIECH żyje BAL!!!! A NA TYM BALUUUUUUU garbate nosyyyyy

  Nie mogę się powstrzymać by użyć waszej retoryki z 2012 roku: Po co budować stadion z publicznych pieniędzy drużynie która praktycznie nieustnieje, ma 20 mln długu i nie promuje osiedla w żaden sposób? Wręcz przeciwnie, upokarza osiedle Widzew.

 • whiteside08

  Oceniono 42 razy -2

  Z deszczu pod rynne :d pawlak już wam pokaże prawdziwą trenerkę:d taką za którą wyleciał z waszego osiedlowego klubiku:d hehehe bez odbioru:) jeszcze więksi i jeszcze silniejsi widzewu

 • saymon1908

  Oceniono 28 razy -8

  jak widzę nadworny gryzipiórek GW nie jest zadowolony z tej genialnej decyzji prezesika cacka, To co on napisał to ja wam podmiejskie kmioty powtarzam już od dawna i nie chcecie tego przyjąć do wiadomości, to może w końcu zrozumiecie w jakiej czarnej du,pie jesteście, po przeczytaniu tego artykułu. Ostatecznie to zatwardziały kibol wstydzewa go napisał, więc chyba wie co mówi ? ale jak sam zauważył, niczego to nie zmieni, amatorszczyzna w KS Wstydzew spółka w upadłości pozostanie, a kolejny wywodzący się z ŁKS-u człowiek będzie ciągnął was na dno i o to właśnie chodzi buhahahaha bo wasz człowiek czyli trener Kretek, jak do tej pory robi dobrą robotę w ŁKS-ie, drużyna zaczyna się konsolidować, gra coraz lepiej, wygrywa mecze, więc wszystko zmierza w dobrym kierunku, czego nie można o was frajerzy powiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX