Sport.pl

Andrzej Grajewski wraca do Widzewa i twierdzi: "Widzew dla widzewiaków"

Widzew ma na kontraktach 28 piłkarzy, z czego około 17, którzy nie mają prawa grać na poziomie I ligi - mówi Andrzej Grajewski, były właściciel SPN Widzew S.A., a obecnie menedżer piłkarski
Jerzy Walczyk: To pan stoi za nominacją Rafała Pawlaka na trenera Widzewa?

Andrzej Grajewski: Najpierw ja zapytam, dlaczego media negują nominację Rafała Pawlaka? Nowa premier Ewa Kopacz otrzyma od mediów 100 dni spokoju, a Pawlak już w dniu nominacji był mocno atakowany. Czy chcecie, aby na Widzewie zamiast piłki były wyścigi psów? Drużyna jest na przedostatnim miejscu w tabeli, ale za jej ratowanie będzie odpowiadał team złożony z widzewiaków. Jeżeli pana redakcyjni koledzy Bińczyk i Derdzikowski chcą, aby wrócił Radosław Mroczkowski, odpowiadam im, że to już historia. Jeżeli oni myślą, że Mroczkowski niczym Dawid Copperfield sprawi, że piłkarze będą lepiej grali, to są w błędzie. Znam Mroczkowskiego, szanuję go jako człowieka. Inna sprawa to jego warsztat trenerski. Jeżeli Mroczkowski byłby naprawdę dobry, byłby już w innym klubie. Od czasu jego odejścia z Widzewa chyba w 30 polskich klubach zmieniono trenerów, a Radek nadal jest bez pracy.

Pawlak to trener bez żadnego doświadczenia.

- Ale Widzew nareszcie należy do widzewiaków. To wspaniała marka, która jest rozpoznawalna w świecie. Niedawno był tutaj trener Skowronek, lecz odleciał i mam nadzieję, że nigdy nie powróci. Był Włodek Tylak, bardzo porządny chłop, ale absolutnie nieprzygotowany do tej pracy. Teraz mamy Piotrka Szarpaka, ikonę Widzewa, mamy także Maćka Mielcarza [nie zdecydował się jednak na powrót - przyp. red.]. Były też kandydatury innych szkoleniowców. Powiedziałem Sylwkowi Cackowi: Jeżeli chcesz, by ktoś ci pomógł, to mogą to zrobić tylko widzewiacy. Niektórzy podsuwali Waldka Fornalika za 100 tys. zł czy też innego nieudacznika, który tylko wydrenuje kieszeń Cacka. Wolę, aby pieniądze przeznaczyć na klasowych zawodników, którzy poprawią jakość gry.

Widzi pan światełko w tunelu?

- Oczywiście, ale pod warunkiem, że kibice i zarządzający klubem od strony sportowej się zjednoczą, by taczkę z napisem Widzew wyciągnąć z błota.

Sama zmiana sztabu to za mało, drużyna potrzebuje wzmocnień.

- O tym nie ma mowy. Przypomnę, że Widzew ma na kontraktach 28 piłkarzy. To tragedia i katastrofa ekonomiczna. W tej grupie jest około 17, którzy nie mają żadnego prawa grać na poziomie I ligi. Głównym celem nowej ekipy powinno być uporządkowanie spraw kadrowych.

W sobotę Widzew czeka mecz z Wisłą Płock. Wierzy pan w przełamanie?

- I co z tego, że to ważny mecz? Mamy dać trzech nowych zawodników? Na transfery będzie czas w przerwie zimowej. Oczywiście pod warunkiem, że właściciel klubu ma na to pieniądze. Pamiętajmy, że nawet sprowadzenie kilku nowych piłkarzy może okazać się niewystarczające, jeżeli wszyscy kibice nie pomogą swojemu klubowi. Za moich czasów jako młodzi ludzie chodzili na mecze z Borussią, Atletico, oglądali najlepszych zawodników w Europie. Teraz powinni chcieć, by tamte czasy wróciły. Mam zaproszenie na sobotni mecz, ale nie wiem, czy z niego skorzystam. Ostatnio zarzucano mi, że próbowałem włożyć do klubu Brazylijczyków czy innych słabych zawodników, dlatego mocno się zastanawiam. Jestem Andrzej Grajewski, który przed laty Widzewowi dał świetność. Chciałbym, aby tamte lata wróciły, ale to odległa przyszłość. Jeżeli znajdę się na stadionie, to będę na nim incognito, ale będę jednocześnie obserwował, jak można tej trójce wybranej przez Cacka bardziej jeszcze pomóc, aby drużyna wyszła szybko z kryzysu.

Czy Andrzej Grajewski może pomóc Widzewowi?
Więcej o:
Komentarze (24)
Andrzej Grajewski wraca do Widzewa i twierdzi: "Widzew dla widzewiaków"
Zaloguj się
 • wassercug_fajwel

  Oceniono 15 razy 11

  Według mojej opinii Andrzej Grajewski wrócił aby po rozpoczęciu budowy rozebrać ten płot, który wcześniej chciał rozebrać!

 • pokermax

  Oceniono 10 razy 4

  No..no..w tym składzie to na pewno Widzew wyjdzie ,,na prostą.. Prezes Cacek ....dostał Widzew bez długów....obecnie ok 15 milionów w plecy.....do sukcesów należy zaliczyć dwukrotny spadek i obecne dno I ligi.. Grajewski ....już raz o mało nie pogrzebał Widzew , teraz ma doświadczenie więc szanse ma większe....Pawlak ...główny architekt obecnego miejsca drużyny.... Towarzystwo wzajemnej adoracji ....do tego ten szrot typu Duda i inni...Panie Radku !!! kibice Pana cenią i żadne ujadanie kundli tego nie zmieni....trzeba będzie pewno zaczynać od nowa....

 • gaaluu

  Oceniono 1 raz 1

  ...ty niezły cwaniak jesteś Andrzej!!! Znam pana od lat będąc dziennikarzem i myślałem że naprawdę kocha Pan ten klub! To co czytam stek bzdur, pie...nie o "widzewiakach" i chęci bycia znowu zbawicielem tego klubu!!! skończmy z tym i wycofajmy ten zespół z rozgrywek póki nie za późno i póki nie będzie wstydu totalnego!!!!! Zbudujmy klub od podstaw, na czystych zasadach!!!

 • www1908

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo.Grajewski z Pawelcem zadłuzyli wstydzew na 30 baniek,dzieki temu ten klub nie istnieje od 2004 a teraz wraca jako zbawca.Żenujacy klub....żenujący.

 • radmal69

  Oceniono 1 raz 1

  W naszej sytuacji każda dłoń wyciągnięta do Widzewa jest bezcenna - niestety.
  Grajewski nie jest moim ulubieńcem , ale z dużą dawką nieufności szanse musi dostać , jeżeli chce pomóc to fajnie, jeżeli przy tym zarobić , no cóż jak każdy , byle by tylko nie pożyczał pieniędzy na procent. itd. Sam Sylwester nie da rady , tyle lat jego działalności i jest coraz gorzej, z nim samym popłyniemy tylko w dół.
  Tak to prawda " .już raz o mało nie pogrzebał Widzew ", ale z drugiej strony ile dał nam radości , niezapomnianych meczy.

 • ajzyk1922

  0

  To może zaskoczyć! Poważnie! Pod warunkiem,że wróci jeszcze Pawelec i będzie poił gawiedź swoją koszerną śliwowicą www.znak.org.pl/?lang1=pl&page1=news&subpage1=news00&infopassid1=12379&scrt1=sn a fanatyki widzewu ze zdwojoną siłą będą sprzedawać prochy pod zegarem!lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,10715806,Aresztowany_to_Piotr_O__prezes_Fanatykow_Widzewa.html Do tego różowe okulary od firmy fielmann ,braweran do japy i można zasiąść do lektury pod tytułem "wielki widzew" - dział fantastyka...

 • piotrkowska10

  Oceniono 8 razy 0

  BRAKUJE W TYM CAŁYM BAŁAGANIE PAWELCA LESZKA MILLERA I INNEJ MAŚCI PAJACÓW. GRAJEK GDZIE 30 MILIONÓW? LIGA MISTRZÓW NA WIECZNY KREDYT A TERAZ KOLEJNE 20 BANIEK I W NOWYM XXI WIEKU SAME SPEKTAKULARNE SUKCESY OD KIWKI RUDEGO PO KORUPCJĘ NIE PŁACENIE KOPACZOM TRENEROM PRACOWNIKOM. PATOLOGIA NA CAŁEGO!!!

 • jazz1910

  Oceniono 3 razy -1

  Zgadzam się z tym, że WIDZEWIACY muszą się zjednoczyć. wzajemne animozje szkodzą okrutnie. Ale do tego KAŻDY musi trochę pochylić się nad racjami pozostałych stron.
  Nie lubię Grajewskiego, ale to za jego czasów mieliśmy LM. Nie przepadam też za Cackiem, ale na dzień dzisiejszy innej opcji nie ma. Gdyby ktoś naprawdę chciał zainwestować w Widzew, to byłoby o tym głośno.
  Jest jak jest, niech Pawlak wyciągnie nas ze strefy spadkowej, tyle powinno mu się udać, szczególnie że ma za sobą Piotra Szarpaka, jednego z najlepszych piłkarzy poprzedniej dekady.
  Trzeba też wesprzeć drużynę dopingiem, nie szyderstwami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX