Widzew nareszcie wygrał w ekstraklasie koszykarek

Koszykarki Widzewa przerwały serię spotkań bez wygranej. Podopieczne trener Adama Ziemińskiego pokonały na wyjeździe Ślęzę Wrocław
Spotkanie z beniaminkiem ekstraklasy było bardzo wyrównane. Widzewianki w 38. minucie prowadziły jednym punktem 70:69, ale wówczas Cecilia Okoye zdobyła cztery punkty z rzędu, a Katarzyna Kenig dorzuciła kolejne dwa i Widzew wygrywał 77:73. Gospodynie zmniejszyły starty do dwóch punktów (75:77), ale w ostatnich 20 sekundach - po punktach Kenig i Adrianne Ross - z rzutów osobistych, widzewianki zapewniły sobie pierwszą wygraną w sezonie. Co ciekawe po raz pierwszy w rozgrywkach aż pięć widzewianek zdobyło więcej niż 10 punktów w meczu. W następnej kolejce Widzewa zagra na wyjeździe z ROW Rybnik, który pokonał u siebie Basket Gdynia 62:59.

Ślęza Wrocław - Widzew 75:81

Kwarty: 14:20, 14;18, 25:25, 22:18

Ślęza: Pawlak 24, Brown 21, Player 15, Głocka 7, Mistygacz 4, Czarnecka 2, Kuras 1, Bandyk 1 oraz: Jasnowska, Zuchora, Śnieżek, Jaworska.

Widzew: Ross 17, Okoye 15, Kenig 15, Boothe 14, Niedzielska 11, Schmidt 6, Łabuz 3 oraz: Zapart, Okonek, Paranowska.