Wizualizacje stadionu na Widzewie i makieta gotowe. Pozostaje je tylko zaprezentować

Wizualizacje oraz makieta nowego stadionu na Widzewie zostały przekazane miastu. Teraz od magistratu zależy, kiedy zostaną pokazane.
24 lipca UMŁ i Mosty Łódź podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę stadionu przy al. Piłsudskiego. Zgodnie z umową jego koncepcja miała być przygotowana w ciągu trzech kolejnych miesięcy. W rozmowie z "Wyborczą" Wojciech Pater, prezes Mostów, opowiadał, że do jej sporządzenia zostaną wykorzystane całe trzy miesiące. I tak też się stało. Jak się dowiedzieliśmy, wszelkie wymagane dokumenty zostały dostarczone tuż przed upływającym dzisiaj terminem.

Co prawda koncepcja została zaakceptowana już dziesięć dni temu, ale stało się tak drogą nieformalną, czyli na posiedzeniu komitetu sterującego. Później urzędnicy poprosili jeszcze o naniesienie ostatnich, drobnych poprawek. Wszystko formalnie zostało przyklepane w poniedziałek i wtedy też można było zabrać się do drukowania wizualizacji. Potrzeba było do tego specjalnych komputerów, które pracowały bez przerwy przez kilka dni. Wszystko po to, by zaprezentowane wizualizacje były jak najwyższej jakości. Gotowa już wcześniej była za to makieta, która również zostanie zaprezentowana szerszej publiczności.

O tym, kiedy to się stanie, zadecyduje już sam magistrat. Teoretycznie może do tego dojść już w przyszłym tygodniu, ale możliwe, że termin ten będzie bliższy wyborom samorządowym. Te zaplanowano na 16 listopada.