Prezes Mostów o stadionie Widzewa: "Opatrzność, że będzie tak wyglądał. Jeszcze tydzień przed wysłaniem oferty..."

- Na tydzień przed złożeniem oferty ten stadion wyglądał zupełnie inaczej - mówi po zaprezentowaniu koncepcji nowego obiektu przy al. Piłsudskiego Wojciech Pater, prezes Mostów Łódź.
W czwartek na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego uroczyście zaprezentowano makietę i wizualizację nowego stadionu. Na uroczystości obecni byli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezes Widzewa Sylwester Cacek oraz Pater. Prezes Mostów, czyli głównego wykonawcy obiektu, zdradził ciekawostkę, że bardzo niewiele brakowało, by przygotowane przez łódzką firmę koncepcje wyglądały zupełnie inaczej.

- To prawdziwa opatrzność, że ten stadion tak wygląda. Na tydzień przed złożeniem oferty wyglądał on zupełnie inaczej, wybrany był też zupełnie inny projektant. Cieszę się, że ten projektant, mówiąc wprost, nawalił i musieliśmy poszukać nowego, bo dzięki temu znaleźliśmy pracownię państwa Ferdzynów - opowiadał Pater. I dodał z uśmiechem: - Wyglądu tamtego stadionu nawet nie będę pokazywał, bo to brzydkie było.

Prezes Mostów przyznał, że niecałe 138 mln zł, za jakie firma ma zbudować stadion i przebudować okoliczne drogi, nie jest wygórowaną kwotą. Teraz jest bardzo ciężka walka w budowlance i trzeba walczyć o przetargi - zaznaczył, zapewniając, że stadion za te pieniądze zbudowany jednak zostanie. - Może na tym nie zarobimy, ale damy pracę ludziom w Łodzi - podkreślił Pater.

Więcej o przygotowanej koncepcji nowego stadionu na Widzewie można przeczytać tutaj.

Śledź autora na blogu Realista oraz Twitterze