Po pokazaniu wizualizacji. Gdzie będzie trenować Widzew? Co jest problemem przy budowie stadionu? [SZCZEGÓŁY + ZDJĘCIA]

Znaleźć miejsce treningowe dla Widzewa i zdążyć z projektami w terminie - to największe problemy, z jakimi trzeba poradzić sobie przy budowie stadionu na Widzewie. Jego koncepcja została właśnie oficjalnie zaprezentowana.
PIŁKA NOŻNA. W czwartek na murawie stadionu Widzewa oficjalnie zaprezentowano makietę i wizualizacje nowego obiektu, który stanie na miejscu obecnego.

- Kolejny etap, czyli projektowanie, praktycznie jest już w toku. Prace już ruszyły, bo czasu mamy niewiele. Przypominam, że do 24 stycznia ma być gotowy projekt budowlany i uzyskane pozwolenie na budowę. Harmonogram jest więc bardzo napięty - podkreśla prezydent Hanna Zdanowska.

Najlepiej zdają sobie z tego sprawę w samych Mostach-Łódź, generalnym wykonawcy. Firma na otrzymanie zezwolenia na budowę i wykonania projektu budowlanego dostała sześć miesięcy, a na przedstawienie projektu wykonawczego dwa. Dla porównania ta sama firma na przygotowanie tych samych dokumentów dla przebudowy trasy W-Z miała 14 miesięcy, a dla budowy trasy Górna - 15 miesięcy. Dlatego też gdy spytaliśmy Patera o to, czy coś spędza mu sen z powiek, bez chwili zastanowienia odpowiedział: - Terminy. - Na przygotowanie takich projektów powinno być więcej czasu, bo te terminy są bardzo napięte. Biuro projektowe i nasi pracownicy muszą się bardzo sprężać i poświęcać wiele godzin pracy, by wyrobić się w czasie. To właśnie dotrzymanie terminów jest najtrudniejsze - mówi "Wyborczej" Wojciech Pater, prezes Mostów. Zapewnia przy tym, że o ich wydłużenie występować nie zamierza. Choć dodał, że na razie...

Walcząc z czasem, nie można zapominać też o przestrzeni. A dokładniej o miejscu, w którym ćwiczyć będą piłkarze Widzewa, gdy będą musieli pożegnać się z al. Piłsudskiego. Stanie się to już niedługo, bo ostatni mecz widzewiacy rozegrają u siebie 22 listopada, gdy do Łodzi przyjedzie GKS Katowice. Później swoje rządy na stadionie zaczną Mosty, a piłkarze nie będą mogli korzystać ani z głównej murawy, ani z boiska treningowego.

- Dla mnie najlepszą lokalizacją na stworzenie bazy treningowej byłoby niedalekie sąsiedztwo nowego stadionu. Po to, by można było wykorzystywać na co dzień jego infrastrukturę, jak chociażby pomieszczenia do odnowy biologicznej, siłownie czy szatnie - tłumaczy Zdanowska. Prezydent miejsca takiego upatruje w położonym niecały kilometr od stadionu parku Baden-Powella. Są plany, by jedną murawę przenieść właśnie do niego (a konkretnie w okolice hali przy ul. Małachowskiego), a drugą na ul. Niciarnianą, gdzie przed kilkunastu laty trenowała pierwsza drużyna Widzewa. Zdanowska ani orientacyjnych kosztów, ani terminów przeniesienia boisk podawać jednak nie chce. - Potrzebujemy jeszcze czasu, by to wszystko ustalić. Do tej pory dogadujemy się jednak z klubem, więc i to załatwimy - zapewnia.

Podobno są też wstępne plany, by we wspomnianym parku zrobić bazę treningową z prawdziwego zdarzenia. Miałaby z niej korzystać nie tylko pierwsza drużyna, ale i widzewska młodzież. Taka wizja bardzo podoba się Sylwestrowi Cackowi, prezesowi klubu. - By po oddaniu stadionu Widzew był profesjonalnym klubem, musi mieć profesjonalny ośrodek treningowy - podkreśla. Pytany o to, jak chce doprowadzić do tego, by nie korzystał z niego klub z drugiej czy niższej ligi, odpowiedzi unikał... - To temat na inne spotkanie - ucina. Dodaje, że klub nie zrobi jednak więcej niż będzie go stać. A to niczego dobrego nie wróży...

Śledź autora na blogu Realista oraz TwitterzeZobacz także
 • Wizualizacja nowego stadionu na Widzewie. Widok od strony północno-zachodniej Prezes Mostów o stadionie Widzewa: "Opatrzność, że będzie tak wyglądał. Jeszcze tydzień przed wysłaniem oferty..."
 • Wizualizacja nowego stadionu na Widzewie. Widok od strony północno-zachodniej Wszystko o nowym stadionie na Widzewie. 18018 miejsc, loże VIP, ekrany LED, rozkładana scena...
 • Wizualizacja stadionu Widzewa Tak będzie wyglądał stadion dla Widzewa. Poznaj kolejne szczegóły i zobacz wizualizacje
Komentarze (14)
Po pokazaniu wizualizacji. Gdzie będzie trenować Widzew? Co jest problemem przy budowie stadionu? [SZCZEGÓŁY + ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • hh7

  Oceniono 17 razy 7

  Cacku. Nie stać cię, to odejdź !!!!

 • braveran

  Oceniono 24 razy 0

  Chujalski, weź idź się schowaj monotematyczny, stronniczy pismaku z pejsami.

 • Jack Light

  Oceniono 7 razy -1

  Jakie treningi, jakie stadion? Zburzyć i sprzedać na tereny pod budownictwo mieszkaniowe.

 • bogulec

  Oceniono 9 razy -1

  Na PS4 niech trenują !

 • saha07

  Oceniono 19 razy -3

  william... ciebie głupotą na tym forum to nikt nie przebije ! masz mistrza ! weż się lepiej za nawoływanie swoich ziomków do krucjaty przeciwko rodzinie cacków bo wam klub niszczą od środka systematycznie i konsekwentnie !!! widzisz to czy jesteś tak zaślepiony że nie ??? a może ty masz nazwisko na literę C ??? to by dużo wyjaśniało ...

 • www1908

  Oceniono 25 razy -7

  do williamwalace
  Zgadzam się z przedmówca.To niewątpliwie Zdanowska jest winna temu co dzieje sie teraz we wstydzewie bo to ona narobiła przez ostatnie 10 lat od czasu kiedy upadł wstydzew ok.20 mln długów.To na wniosek Zdanowskiej wstydzew brał w aferze korupcyjnej,po czym chciał przekupić PZPN !!!! To ona jest winna temu,że cycek nie płaci piłkarzom,za wynajem stadionu,wynajem mieszkań,hoteli i itd.To również Zdanowska jest winna temu ,że cycek chciał wybudować stadion za własne pieniądze ale się z tego wycofał po tym jak Magistrat kazał mu popisać zobowiązanie ,że w miejscu stadionu nie postawi hipermarketu ( a szkoda ). Naturalnie Zdanowska dobierała piłkarzy i cały sztab szkoleniowy i to ona jak nikt inny odpowiada za pozycje wstydzewa w I lidze.
  "Gdyby wstydzew miał więcej szczęścia......" Kazik śpiewał :'gdyby mama miała fiu.ta To by była ojcem...."
  Zacofania,bezczelności ciąg dalszy.Nie dość,że z moich podatków budowany jest stadion klubowi,który od ponad dekady przynosi wstyd i hańbi miasto Łódź to jeszcze wiesniaki okazują "wdzęczność" Zdanowskiej zrzucając na nią winę za sytuacje w klubie.
  P.S.Zdanowska chciała wybudowac wam buraki stadion w PPP ale jakoś NIKT do "KLUBU Z TAKIMI TRADYCJAMI" sie nie zgłosił.Chamstwo i jeszcze raz chamstwo ! Trzeba być wyjatkowym BURAKIEM aby godzić się na to aby drużyne w klasie B sponsorował ten ( Pawelec ),który doprowadził do upadku wstydzewa z 30 mln długiem w 2004 r.Ot taki WSTYDZEWSKI CHARAKTER !!!!

 • williamwalace

  Oceniono 39 razy -9

  Bezpartyjni i niezależni kandydaci Widzewskiej Społeczności w wyborach samorządowych startujący z list PiS:
  - do Rady Miasta
  Marcin Chruścik okręg nr 4 pozycja nr 5
  Przemysław Olszowy okręg nr 6 pozycja nr 5
  Tomasz Gawroński okręg nr 7 pozycja nr 5
  Rafał Markwant okręg nr 8 pozycja nr 2
  - do Sejmiku Wojewódzkiego:
  Michał Fisiak pozycja nr 3
  - do Rady Powiatu Rawskiego:
  Adrian Galach pozycja nr 3

  Na nich głosują wszyscy Widzewiacy. W każdym okręgu głosujemy na listy PiS bo wtedy nasi maja większe szanse na wygraną.

 • williamwalace

  Oceniono 22 razy -10

  Chronologicznie próby budowy stadionu na Widzewie przez cztery lata kadencji obecnych władz wyglądała tak:
  1. Koncepcja budowy stadionu Widzewa przez prywatnego inwestora na terenach oddanych przez miasto za symboliczną złotówkę z tzw. bonifikatą. Ta koncepcja upadła bo miasto odstąpiło od możliwości przekazania gruntów z bonifikatą, mimo wcześniejszych zapewnień że jest to możliwe.
  2. Budowa stadionu w formule partnerstwa publiczno – prywatnego (ppp) skomplikowany temat i trudny w realizacji. Kluczem do sukcesu tego jest przede wszystkim bardzo dokładnie rozpisany przetarg aby prywatny inwestor wiedział na co może liczyć w zamian za pieniądze zainwestowane w budowę. Niestety miasto zrobiło to źle i nie zgłosił się żaden chętny.
  3. Druga próba związana z budową stadionu w formule ppp bez zmian w zapisach zbyt ogólnych dla partnera prywatnego mimo interwencji klubu Widzew zapisy nie zostały zmienione nikt nie był zainteresowany budową i być nie mógł. Miasto reklamowało że chce pomóc Widzewowi w ten sposób choć doskonale wiedzieli że to nie może się udać. Temat budowy w formule ppp ostatecznie upadł. Lata niestety upływały…
  4. W połowie maja 2013 zdecydowano że stadion Widzewa zostanie wybudowany za pieniądze miasta tak jak ma to miejsce w każdym innym mieście w Polsce. Po kilku miesiącach ogłoszono przetarg w formule zaprojektuj wybuduj na 18.000 widzów za 140 mln. Dzisiaj doszliśmy do etapu gdzie firma Mosty Łódź podpisała umowę na budowę stadionu z UMŁ i zaprezentowała wizualizację. W maju 2015 roku po wszystkich uzgodnieniach i otrzymaniu pozwolenia na budowę ma ruszyć budowa stadionu…..
  Pamiętam doskonale ten początek maja 2013 roku te ciągłe zmiany koncepcji stadionowych, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie: jeden stadion, dwa stadiony, stadion na Orle. To zamieszanie było tylko zwykłą bezczelną grą Zdanowskiej po to żeby ludziom „zrobić wodę z mózgu”. W efekcie prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała że najpierw Łódź wybuduje dla klubu AP ŁKS 2013 z IV ligi wówczas a dopiero później dla ekstraklasowego Widzewa. Trudno o większy absurd ale jednak Zdanowskiej i jej ludziom uszło to wtedy na sucho…. ale wybory blisko tj. 16.11.2015 jest to dzień rozliczeń ze Zdanowską i radnymi miejskimi za rażąco krzywdzące Widzew decyzję stadionowe.
  Cały Widzew Przeciwko Zdanowskiej!!!
  RTS - Razem Tworzymy Siłę

 • williamwalace

  Oceniono 30 razy -10

  Witam każdego komu zależy na Widzewie.
  Za to że w Widzewie dzieje się teraz źle w największej mierze odpowiada obecny Prezydent Łodzi Hania Zdanowska. Ona właśnie objęła to stanowisko 6 grudnia 2010 roku i przez 4 lata robiła wszystko żeby stadion na Widzewie nie powstał!!! Zdanowska skutecznie blokowała budowę stadionu. Dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 roku pokazano wizualizację stadionu Widzewa, zajęło to 4 lata - po prostu wieki. Pierwsza łopata zostanie wbita już po zakończeniu jej obecnej czteroletniej kadencji…. Zdanowska zahamowała rozwój klubu na 4 lata bardzo mocno przyczyniając się do trudnej sytuacji obecnie. Podczas czteroletniej kadencji Zdanowskiej Widzew grał 4 sezony w ekstraklasie i dopiero w ostatnim sezonie spadł do I ligi. Bez nowego stadionu upływający czas nie pracował na korzyść Widzewa co pokazuje najnowsza historia tego klubu. Bez stadionu ciężko o rozwój klubu teraz to wręcz znak czasów. We wszystkich większych miastach powstały już stadiony. Miastach gdzie budżet roczny nie wynosi ok 4 mld złoty rocznie tak jak ma to miejsce w Łodzi. W sezonie 2010/2011 roku Widzew miał naprawdę dobrą drużynę Robak Sernas Ukah Dudu Pineihro Panka Lisowski i paru innych graczy. Niestety Hania kręciła zwodziła a Sylwester Cacek tracił cierpliwość i wiarę w to że stadion powstanie… dlatego postanowił mocno przykręcić kurek z pieniędzmi co musiało odbić się na wynikach sportowych. Gdyby Widzew miał więcej szczęścia i Prezydentem Łodzi byłby ktokolwiek kierujący się zdrowym rozsądkiem to już w 2012 roku kibice mogliby oglądać mecze w komfortowych warunkach na nowym obiekcie a Widzew pewnie grałby o czołowe lokaty w Polsce. Nie mówiąc o sytuacji kiedy Prezydent Miasta sympatyzuje z klubem RTS Widzew Łódź. Stało się inaczej i stadionu jak nie było tak nie ma. Właśnie dlatego każdy Widzewiak 16 listopada musi stawić się na wyborach obowiązkowo po to żeby ta Pani już nie była Prezydentem Łodzi nigdy!!! Hania bardzo zaszkodziła Widzewowi. Trzeba jej za to zapłacić przy urnie.
  Cały Widzew Przeciwko Zdanowskiej!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX