Jacek Ferdzyn opowiada o projekcie nowego stadionu dla Widzewa

- Chcieliśmy zbudować stadion, który będzie pasował do Łodzi i do Widzewa - mówi Jacek Ferdzyn z pracowni ?Ferdzynowie?, która przygotowała koncepcję nowego obiektu przy al. Piłsudskiego.
W czwartek na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego zaprezentowano oficjalnie makietę i wizualizacje nowego stadionu (szczegóły tutaj). Wśród gości obecny był także Jacek Ferdzyn, który odpowiada za przygotowaną koncepcję obiektu. Jak podkreśla, nowy stadion ma być unikatowy i charakterystyczny jedynie dla Widzewa: - Chcieliśmy zbudować stadion, który będzie pasował do Łodzi i do Widzewa. To bym zamknął w kilku słowach: my w pracowni wszyscy kibicujemy Widzewowi. Jeden z naszych kolegów wrócił nawet z Anglii, gdy usłyszał o tym, że będziemy projektować stadion przy al. Piłsudskiego. On koniecznie chciał być częścią tego przedsięwzięcia - podkreśla Ferdzyn.

I dodaje, że - jak widać na wizualizacjach - przy al. Piłsudskiego żaden "blaszak" nie powstanie. - Nie zaprojektowaliśmy takiego stadionu, jaki jest w Gliwicach, co na forum kibiców było dość popularną tezą. Na Widzewie będzie siatka, dzięki której będzie widać przestrzeń wewnątrz stadionu. Wizualizacje są zrobione na tyle porządnie, że oddają one charakter i atmosferę tego obiektu, który niebawem powstanie.