Jacek Ferdzyn opowiada o projekcie nowego stadionu dla Widzewa

Wizualizacja nowego stadionu na Widzewie. Widok od strony północno-zachodniej

Wizualizacja nowego stadionu na Widzewie. Widok od strony północno-zachodniej (UMŁ)

- Chcieliśmy zbudować stadion, który będzie pasował do Łodzi i do Widzewa - mówi Jacek Ferdzyn z pracowni ?Ferdzynowie?, która przygotowała koncepcję nowego obiektu przy al. Piłsudskiego.
W czwartek na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego zaprezentowano oficjalnie makietę i wizualizacje nowego stadionu (szczegóły tutaj). Wśród gości obecny był także Jacek Ferdzyn, który odpowiada za przygotowaną koncepcję obiektu. Jak podkreśla, nowy stadion ma być unikatowy i charakterystyczny jedynie dla Widzewa: - Chcieliśmy zbudować stadion, który będzie pasował do Łodzi i do Widzewa. To bym zamknął w kilku słowach: my w pracowni wszyscy kibicujemy Widzewowi. Jeden z naszych kolegów wrócił nawet z Anglii, gdy usłyszał o tym, że będziemy projektować stadion przy al. Piłsudskiego. On koniecznie chciał być częścią tego przedsięwzięcia - podkreśla Ferdzyn.

I dodaje, że - jak widać na wizualizacjach - przy al. Piłsudskiego żaden "blaszak" nie powstanie. - Nie zaprojektowaliśmy takiego stadionu, jaki jest w Gliwicach, co na forum kibiców było dość popularną tezą. Na Widzewie będzie siatka, dzięki której będzie widać przestrzeń wewnątrz stadionu. Wizualizacje są zrobione na tyle porządnie, że oddają one charakter i atmosferę tego obiektu, który niebawem powstanie.

Komentarze (19)
Jacek Ferdzyn opowiada o projekcie nowego stadionu dla Widzewa
Zaloguj się
 • robot_nick

  Oceniono 20 razy 6

  Właśnie dzięki takim ludziom jak Jacek Ferdzyn i jego współpracownicy hasło "Widzew można ugiąć ale nie można go złamać" jest takie prawdziwe. Wielkie dzięki za ten piękny projekt. Oby efekt końcowy był przynajmniej tak efektowny.

 • 7abc7

  Oceniono 47 razy 5

  Cudownie że mamy takich Widzewiaków. To jest klub ludzi honoru i znaczących coś w Łodzi i poza Łodzią.

 • wszytko-zajete

  Oceniono 20 razy 2

  Możecie wmawiać sobie na swoich stronkach co tylko chcecie prawda jest jednak brutalna. Stadion jest przeciętny, nie wiele o nim złego można powiedzieć, ale dobrego jeszcze mniej. A to co miało być chlubą (elewacja zachodnia) jest koszmarkiem, kompletnie nie pasuje do reszty, odstaje od bryły stadionu... jakby ktoś przez przypadek tam to wkleił. A czerwony szkliwiony klinkier modny to był... 15-20 lat temu.

 • dr.webb10

  Oceniono 24 razy 0

  na Orange Sport w programie "Ani slowa o polityce" byl wywiad ze Zdanowska w drugiej czesci mowila o stadionie Kalesu ze po wybudowaniu pozostalych trzech trybun pojemnosc zwiekszy sie o 22 tys no k..a cieplo mi sie zrobilo po ch.j im taki duzy stadion przeciez oni nie zapelnia go w calosci 100% Widzew powinien miec wiekszy stadion od nich podobno p[ierwotnie stadion mial miec poj 16,5 tys tez za duzy jak na ich mozliwosci... stadion Widzewa ma miec poj 18,018 tys stadion kalesu 22 tys k...a takie rzeczy tylko w Łodzi?mowila ze wychowala sie nie daleko stadionu kalesu... nic dziwnego ze bardziej faworyzuje lks niz widzew!!! Zdanowska rozliczymy cie przy urnie????

 • oklodz61

  Oceniono 18 razy -2

  Zaraz, zaraz, budowany ( na razie zaprojektowany ) obiekt będzie miał status miejskiego stadionu, w miejskich barwach złocisto czerwonych, czy też będzie to "własność" dzielnicowego klubu?
  Skoro taki porządny obiekt ma powstać, to może neutralni ekonomiści wytłumaczą nam w jaki sposób zostanie wybudowany za 113 mln.pln ( minus koszty projektu )? Nawet laicy w to wątpią, z samym panem prezesem Sylwestrem na czele ... Może wszechwiedzący panowie dziennikarze z ŁGW przygotują rzetelny materiał na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX