Sport.pl

Czesław Michniewicz pomoże Widzewowi? Szansa może jedna na milion

Czy Czesław Michniewicz mógłby objąć Widzew i ratować drużynę przed spadkiem do drugiej ligi? Jest na to szansa. Tyle że może jedna na milion
PIŁKA NOŻNA. Po piętnastu kolejkach Widzew zamyka tabelę pierwszej ligi. Do miejsca dającego utrzymanie, które obecnie zajmuje Sandecja Nowy Sącz, drużyna z al. Piłsudskiego traci już osiem punktów. Z Sandecją Widzew zresztą przegrał. Tyle o przeszłości. Przyszłość niestety też jawi się w czarnych kolorach, bo z nowym trenerem Rafałem Pawlakiem drużyna przegrywa wszystkie mecze.

Gdy Pawlak obejmował Widzew pięć kolejek temu, zapowiadał, że ma pomysł, jak poprawić jego grę ofensywną. Ta jednak wygląda gorzej, a do tego nowy trener popsuł też defensywę. Pawlak się tym jednak nie zraża, chce dalej prowadzić zespół i twierdzi, że wciąż ma plan na jej ratowanie.

Ale mało kto mu już wierzy. Optymistą nie jest m.in. Grzegorz Waranecki, łódzki biznesmen, który niedawno wszedł do Rady Nadzorczej RTS Widzewa SA. - Zdecydowałem się na to głównie po to, by pomóc klubowi w bardzo trudnym dla niego okresie - mówi Waranecki.

Po raz pierwszy w nowym składzie - oprócz Waraneckiego - weszli do niej też Sławomir Pawłowski i Dariusz Górnicki - rada miała się zebrać w ostatni piątek. - Ale została odwołana. Nie wiem z jakiego powodu. Sylwester Cacek powiedział mi tylko, że rada zbierze się za jakiś czas - opowiada Waranecki. - Byłem bardzo niepocieszony, bo uważam, że to najwyższy czas, by zacząć działać. Chciałem m.in. przedstawić pomysł, jak ratować drużynę, która przegrywa mecz za meczem.

Jednym z pomysłów Waraneckiego jest ściągnięcie na al. Piłsudskiego Czesława Michniewicza, który pracował już w Widzewie w sezonie 2010/2011. Zresztą podobno Waranecki nie jest jedynym członkiem rady, który jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

Ten 44-letni szkoleniowiec przed kilkoma laty uratował dla Widzewa ekstraklasę, a nawet niemal do samego końca jego zespół miał szansę na puchary. Po sezonie działacze nie przedłużyli z nim jednak kontraktu. Michniewicz doskonale pamięta, jak został wtedy nieelegancko potraktowany, i żal ma do dzisiaj. Sam klub i jego kibiców darzy jednak wielkim sentymentem, dlatego nigdy jednoznacznie nie wykluczył pomocy. A jak jest tym razem? - Wiadomo, że jestem bez pracy, więc każdą się interesuję. Ale z Widzewa nie mam żadnej konkretnej oferty. Powiedzmy, że było tylko zapytanie - mówi "Wyborczej".

Michniewicz doskonale orientuje się w sytuacji łódzkiej drużyny. - Wszyscy wiemy, że jest katastrofalna. Znamy wyniki Widzewa i jego miejsce w tabeli - mówi i dodaje: - Martwi mnie jeszcze jedna rzecz - niedługo drużyna nie będzie miała gdzie grać, bo przecież przy al. Piłsudskiego będzie budowany nowy stadion, ale nie będzie też miała gdzie trenować! Słyszę, że być może MOSiR coś załatwi, wciśnie Widzew na któreś z boisk, którymi zarządza, a które są już właściwie pozajmowane. A ta drużyna potrzebuje boiska od rana do nocy. Jest w takiej sytuacji, że musi cały czas bardzo ciężko trenować!

Michniewicz przypomina moment, gdy w marcu 2013 roku został trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po jesieni Podbeskidzie miało sześć punktów i aż dziewięć traciło do bezpiecznego miejsca. Sezon zespół z Bielska zakończył jednak z dorobkiem 32 punktów i utrzymał się w ekstraklasie. - Gdy obejmowałem drużynę, sytuacja była dramatyczna, ale jednak widziałem sens pracy z nią. Widzew? W tej chwili z pewnych względów nie widzę sensu...

Michniewicz nie chce powiedzieć wprost, o co chodzi, ale łatwo się domyślić. Szkoleniowiec nie wyobraża sobie współpracy z działaczami, którzy przed laty źle go potraktowali, a którzy wciąż są w klubie. Tym bardziej że to ludzie, którzy nie mają kompetencji do budowania drużyny, co zresztą obserwujemy od dawna. - Nie byłoby problemów ze znalezieniem pieniędzy na pensję dla trenera Michniewicza. Są biznesmeni, którzy są gotowi je wyłożyć. I myślę, że byśmy go namówili do powrotu - mówi Waranecki. - Ale co dalej? Czy Sylwester Cacek da mu wolną rękę w budowaniu zespołu? Na jaką pomoc trener mógłby liczyć? Tego nie wiemy. Myślałem, że na radzie nadzorczej dowiemy się więcej. Rady jednak nie było. Nie widzę już szans na pozytywne zakończenie.

Więcej o:
Komentarze (35)
Czesław Michniewicz pomoże Widzewowi? Szansa może jedna na milion
Zaloguj się
 • 314karnetow

  Oceniono 55 razy 9

  a białe gnidy jak zwykle najbardziej aktywne pod artykułami o wielkim WIDZEWIE!

 • jazz1910

  Oceniono 58 razy 6

  łajzyk,
  może lepiej poradzić się fachowców z nieistniejącego ełKAŁesu?
  23 września 2014 - sędzia Krzysztof Z. oskarżony o udział w ustawieniu dwóch meczów ŁKS
  3 września 2014 - b. sędzia Piotr K. oskarżony o ustawienie meczów ŁKS
  28 sierpnia 2014 - oświadczenie b. trenera ŁKS
  18 sierpnia 2014 - jak Grzegorz G. ustawiał mecz ŁKS - szczegóły
  11 sierpnia 2014 - Paweł G. podejrzany o udział w ustawieniu meczu z Cracovią
  10 sierpnia 2014 - Marek Ch. podejrzany o ustawienie meczu z Cracovią
  6 sierpnia 2014 - b. trener ŁKS podejrzany o udział w ustawieniu meczu z Cracovią
  27 lipca 2014 sędzia Mariusz S. skazany za udział w próbie ustawienia meczu ŁKS
  16 lipca 2014 - Grzegorz G. oskarżony o udział w ustawianiu meczów ŁKS
  23 kwietnia 2014 b. sędzia Sławomir B. skazany za ustawienie meczu ŁKS
  20 marca 2014 dwaj b. piłkarze ŁKS ukarani za korupcję
  25 grudnia 2014 - akt oskarżenia ws. Sławomira B.
  19 stycznia 2013 - wyjaśnienia b. piłkarza ŁKS Michała B.
  31 grudnia 2013 - akt oskarżenia ws. ustawienia meczu ŁKS
  25 października 2013 - akt oskarżenia ws. ustawiania meczów ŁKS Łódź
  24 października 2013 - oświadczenie ŁKS ws. korupcji
  16 października 2013 b. piłkarze ŁKS oskarżeni o korupcję
  31 stycznia 2012 - dwóch b. piłkarzy ŁKS skazanych za korupcję - czytaj.
  18 stycznia 2012 - wniosek o przedłużenie śledztwa ws. korupcji w ŁKS Łódź - czytaj.
  09 stycznia 2012 - piłkarz oskarżony o korupcję zatrudniony w ŁKS - czytaj.
  31 grudnia 2011 - jak ŁKS sprzedał mecz Zagłębiu Lubin - czytaj.
  28 grudnia 2011 - b. piłkarze ŁKS dobrowolnie poddają się karze - czytaj.
  27 grudnia 2011 - dwaj b. piłkarze ŁKS oskarżeni o korupcję - czytaj.
  20 lipca 2011 - podejrzany o korupcję trener Grzegorz K. zatrudniony w ŁKS - czytaj.
  26.10.2010 - Jacek Kosmalski opowiada - zeszmaciłem się - czytaj.
  30.09.2010 - B. piłkarze ŁKS już na wolności - czytaj.
  30.09.2010 - dwóch b. piłkarzy ŁKS zatrzymanych - czytaj.
  07.10.2010 - akt oskarżenia ws. gangu Fryzjera - ŁKS chce kupić mecz z Jagiellonią - czytaj.
  09.01.2009 - czy ŁKS ustawiał mecze w drodze po mistrzostwo - czytaj.

 • fanatyk_99

  Oceniono 32 razy 4

  Grzesiu chciał pomoć tylko wciąż przeszkadza mu Sylwek... :D Kabaret jakich mało w polskich futbolu!

 • saymon1909

  Oceniono 16 razy 2

  a co tam kałewsioki słychać u marka ch, jakuba s i tomka c. ?
  dalej aktywni w branży, czy z powodu braku kasy chwilowo na urlopie?

 • saymon1908

  Oceniono 38 razy 2

  najpierw mu oddajcie zaległą kasę a dopiero podpuszczajcie, żeby wam pomógł, a tak naprawdę to dla was kmioty nie ma już ratunku, więc nie wiem czym się derdzik ekscytuje ? chyba mu naczelny normę wyznaczył i codziennie musi o KS Wstydzew spółka w upadłości, coś wymęczyć, no to się chłopina bardzo stara buhahahaa

 • saymon1908

  Oceniono 31 razy 1

  williamwalace znowu uprawia swoją żałosną propagandę, już ci frajerze pisałem nie powtarzaj się i nie kompromituj bo rodowici łodzianie wiedzą co robić i na pewno nie mają w planach ratowanie tego cackowego potworka, dla was wybory to na wsi, wybierzecie sołtysów i wójtów buhahaha

 • mihal501

  Oceniono 49 razy 1

  Cacek ty działasz na szkodę spółki, spłacaj długi i spie....laj !

 • kono2291

  Oceniono 54 razy 0

  Pisarzyna z wybiórczej zarobił na chlebek wypisując kolejne totalne bzdury. Chłopie zmień dilera. :D:D:D

 • dr.webb10

  Oceniono 56 razy 0

  cos mi sie wydaje ze Waranecki dogada sie z Michniewiczem wylozy kase,z Cackiem jest sklucony ale moze Czesiu obejmie Widzew,chociaz jeszcze nie jest pewne:-D Czesiu wroc? czeka LÓDZ:-D ajzyk22 wal sie pejsie? wypier.laj na macafans

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX